Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Diena, 22.05.2018
 +19..+21 °C
Vējš:  DA, 4 m/s

Vakars, 22.05.2018
 +15..+17 °C
Vējš:  DA, 2 m/s

Nakts, 23.05.2018
 +10..+12 °C
Vējš:  A, 2 m/s

Rīts, 23.05.2018
 +15..+17 °C
Vējš:  A, 1 m/s

Citas prognozes

SkaistumsApliešanās ar aukstu ūdeni - veselībai un skaistumam

Regulāra apliešanās ar aukstu ūdeni nostiprina imunitāti, uzlabo asinsriti, nostiprina sirds un asinsvadu sistēmu, stabilizē nervu sistēmu, ir ļoti efektīva saaukstēšanās saslimšanu profilaksē. Pateicoties ievērojamai asinsrites uzlabošanai, tā ir arī efektīvs līdzeklis pret celulītu.


Apliešanās ar aukstu ūdeni no rīta dos možumu visai dienai, bet vakarā veikta šī procedūra nomierinās un veicinās dziļu un mierīgu miegu. Tiesa, ja šī procedūra tiek veikta vakarā, lai efekts būtu nomierinošs, pirms tam nepieciešams kārtīgi sasildīties dušā, vannā vai pirtī.

Pareiza apliešanās ir ar aukstu ūdeni - jo aukstāku, jo labāk. Apliešanās ar remdenu ūdeni efektu nenes, un der tikai, lai pakāpeniski pierastu aplieties ar aukstu ūdeni. Visefektīvākais ir ūdens ar ledus gabaliņiem - pielej pus spaini ar aukstu ūdeni, un pievieno ledus gabaliņus tā, lai spainis kļūtu pilns. Ar šo ūdeni aplej visu ķermeni. Tomēr, ja šādām ikdienas procedūrām neatliek laika, pilnīgi pietiks aplieties ar aukstu ūdeni no krāna/dušas - arī tas būs pietiekami efektīvi.

Nerūdītam cilvēkam vienā dienā uzsākt regulāru apliešanos ar aukstu ūdeni var būt problemātiski. Tādēļ pieradumu pie šīs procedūras jāattīsta pakāpeniski. To var darīt divējādi:
1) uzsāc apliešanos uzreiz ar aukstu ūdeni, tomēr neaplejies pilnībā. No sākuma sāc apliet tikai kāju apakšdaļu. Ar katru dienu centies aplieties arvien augstāk, līdz vari izturēt aukstu ūdeni ar visu ķermeni pilnībā.
2) aplej uzreiz visu ķermeni, bet sāc ar tik vēsu ūdeni, cik vari izturēt. Ar katru dienu pēc iespējas samazini ūdens temperatūru, līdz vari aplieties ar pilnīgi aukstu ūdeni.

Norūdoties un cenšoties pierast pie apliešanās ar aukstu ūdeni, nevajag domāt, ka pieradums un spēja izturēt auksto ūdeni nāks bez piepūles. Arī šis ir treniņš, un arī šeit ir jāpiepūlas. Nostiprini ne tikai savu veselību, bet arī raksturu!

Pēc apliešanās ar aukstu ūdeni asinsrites papildus uzlabošanai ieteicams noberzties ar raupju dvieli. Celulīta profilaksei, slaukoties ar dvieli, īpašu uzmanību velti problēmzonām. Pēc apliešanās ar aukstu ūdeni un kārtīgas noberšanās ar dvieli, arī pretcelulīta krēmi, ja tādi tiek lietoti, uzsūksies un darbosies efektīvāk.

! Nedrīkst auksto ūdeni liet uz galvas. Procedūra ir paredzēta tikai ķermenim.
! Nedrīkst uzsākt apliešanās procedūras, ja cilvēks jau slimo ar kādu saaukstēšanās slimību, tam ir temperatūra, vai ir novājināts organisms. Psiholoģiski bieži vien visvieglāk uzsākt apliešanos siltajos vasaras mēnešos, kad cilvēks neizjūt pastāvīgu aukstuma sajūtu, un jau pirmajās apliešanās reizēs rodas patīkamas sajūtas.

Publicēts: 01.04.2010 09:34 [-0:+0]
Atslēgvārdi: auksts ūdens, norūdīšanās, skaistums, veselība


Lasiet vēl

skaistums

Skaistas krūtis neguļoties uz ķirurga galda 30.03.2010 10:33

Uzturs ādas novecošanas aizkavēšanai 30.03.2010 10:26

veselība

Dabīgie līdzekļi matu kopšanai 30.03.2010 10:35

Uzturs ādas novecošanas aizkavēšanai 30.03.2010 10:26