Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 17.02.2019
 +4..+6 °C
Vējš:  R, 6 m/s

Rīts, 17.02.2019
 +1..+3 °C
Vējš:  R, 4 m/s

Diena, 17.02.2019
 +3..+5 °C
Vējš:  ZR, 5 m/s

Vakars, 17.02.2019
 0..-2 °C
Vējš:  ZR, 3 m/s

Citas prognozes

SkaistumsCīnies ar savām strijām un uzvari!

Dažādu iemeslu dēļ, mēs attopamies tikai brīdī, kad strijas ir jau redzams un nepatīkams fakts. Un šeit nāk arī sarūgtinājums, jo striju mazināšanai diemžēl palīdz krietni mazāk procedūru nekā to profilaktiskajai novēršanai. Tomēr ir iespējas samazināt esošo striju lielumu un padarīt tās vizuāli neuzkrītošākas!

Diemžēl, ja strijas ir izveidojušās, pilnībā no tām var atbrīvoties tikai ar plastiskās ķirurģijas palīdzību.

Kosmetoloģiski iespējams novērst striju veidošanās mehānismu, sašaurināt esošo striju platumu, izlīdzināt esošo striju reljefu, panākt vienlīdzīgu ādas toni un uzlabot ādas tvirtumu.

Kā vienu no pirmajām un svarīgākajām darbībām cīņā pret strijām vēlētos ieteikt apmeklēt ķermeņa estētikas speciālistu. Speciālists spēs ieteikt labāko ārstēšanas metodi, lai iegūtu maksimāli efektīvu rezultātu. Protams jārēķinās, ka pēc ķermeņa estētikas speciālista ieteikuma būs jāveic arī papildus profilaktiskas darbības un noteikti būs jācenšas uzturēt konstantu svaru.

Latvijā pieejamās metodes cīņā pret strijam:

Serumi

Ampulas.No kosmētiķu viedokļa iesakāms nesenam saistaudu plīsumam izmantot ārstēšanas līdzekļus, kas ir koncentrēti, piemēram, īpaši serumi. Viens no lieliskiem serumiem ir Phytolastil ampulas pret strijām (Lierac). Tās satur efejas, kosas un raspodiņa ekstraktu.

Bagātināts ar flavonoīdiem un tanoīdiem.

Ārstējošā kūre samazina strijas, stimulējot jaunu audu rašanos.

Tos iemasē konkrēti katrā atsevišķā strijā, nevis visā problēmzonā.

Procedūras

Ja tomēr savu izvēli nevēlaties uzticēt kosmētiskiem līdzekļiem, iesakām atrast dažādas medicīniskas metodes, piemēram:
„Veselības centrs “Anita””
1) Vakummasāža, jeb mainīga gaisa spiediena terapija uzskatāma kā viena no lieliskākajām cīņā ar striju radītajām sekām - Tā ir gadsimtiem veca metode savienojumā ar modernu tehnoloģiju. Vakuummasāža aktivizē šūnas un atbrīvo svaigu enerģiju no audiem. Tiek stimulēta kolagēna un elastīna sintēze, kas formē saistaudus. Samazinās arī pēc dzemdībām radītie ādas izstiepumi un strijas. Papildus efekts - āda iegūst veseīgu krāsu un kļūst gluda.
Problemātiskās vietas tiek ieziestas ar īpašu gelu un masētas ar īpašu uzgalīti. Āda tiek iesūkta un masēta ar negatīvu spiedienu; šis princips ir līdzīgs bankām. Vakummasāžas laikā notiek arī limfodrenāža. Vakumasāžu un daudzas no šeit uzskaitītajām procedūrām Jums sniegs „Veselības centrs “Anita”” speciālisti, kas Jūs vienmēr sagaidīs ar smaidu un vienmēr ieteiks tieši Jums labāko procedūru.

2) Lāzerslīpēšanu - lāzerprocedūras palīdzēs tikai hipertrofisku (uz āru izvirzītu) rētu koriģēšanas gadījumā, kad ādas virsējo kārtu mehāniski noslīpēs ar lāzertehnoloģijām. Ja rēta ir atrofiska (strija - rēta uz iekšu ir tās paveids), to nevar noslīpēt. Tad līdz tās dziļumam jānoslīpē veselais ādas slānis! Palīdzēt spēs arī lāzerduša - lāzerstara apvienojums ar mikromasāžu un aukstumu, kas tonizē ādu.

3) No pieejamo procedūru klāsta efektīva metode ir mezoterapija (neveic barojošām māmiņām), kad zemādā tiek injicētas dabīgas, bioloģiski aktīvas vielas, kas stimulē ādas pašatjaunošanos, ādas elastību un tonusu. Mezoterapijas gadījumā zemādā tiek ievadīti augu un dzīvnieku valsts ekstrakti, vitamīni, aminoskābes un minerālvielas, kas injekciju veidā iedarbojas daudz efektīvāk nekā tradicionāli – kosmētiskos līdzekļos. Procedūras veic lokāli – jebkurā ķermeņa problemātiskajā vietā, turklāt - to drīkst darīt pieredzējuši ārsti. Lai uzturētu vēlamo rezultātu, pēc pilna procedūru kursa iziešanas jāveic profilakse - jāatkārto procedūras ik pēc 3 - 6 mēnešiem.

4) Ultraskaņas, jeb mehānisko svārstību terapija - ar tās palīdzību tiek ievadītas aktīvās vielas dziļākos ādas audos, kas palīdz ārstēšanā - iekaisuma reakcijas mazināšanā, viecina uzsūkšanos, tūskas mazināšanos.

5) Piedāvā izmēģināt arī pēdējā laikā populāru kļuvušo trihloretiķskābes pīlingu. Tas ir ļoti dziļš ādas pīlings atšķirībā no augļskābes pīlingiem, kas noloba tikai ādas virsējo slāni. Pāris dienu laikā pēc šīs procedūras uz apstrādātajām vietām izveidojas krevelīte, kas saglabājas aptuveni divas nedēļas; kad tā nokrīt, strijas virsma izlīdzinās un kļūst seklāka – no virspuses strija ir grūtāk pamanāma. Šo procedūru var veikt tikai ārsts, un visiedarbīgākā tā ir gadījumos, ja strija ir salīdzinoši sekla un ne vecāka par diviem gadiem. Jo strija ir svaigāka, jo to vieglāk slīpēt un balināt. Ja rēta ir dziļāka, jādodas pie dermatologa, jo tikai viņš pratīs ieteikt vispareizāko procedūru vai operāciju.

6) Dažkārt pielieto arī kolagēna injekcijas, kad ādā injicē jau mākslīgi sintezētu kolagēnu, kas atbild par ādas tvirtumu.

Cīņā ar jau esošām strijām palīdzēs arī tādas procedūras kā:

Krioterapija - aukstā saitēšana;
Kompresijas terapiju – ietīšana;
Aerojonu terapija - jonizēta gaisa inhalācijas;
Talasoterapija - SPA maskas;
elektrisko strāvu terapiju – elektrotonizēšana;
AHA, ķīmiskie un abrazīvie pīlingi - ādas virsējās kārtas atslāņošana;
Infrasarkano staru terapija - IF aplikatori.

Paralēli Latvijā piedāvātajām metodēm, cīņā ar strijām varam aicināt plastiskos ķirurgus. Ar plastiskās ķirurģijas metodi strijas var likvidēt divos gadījumos:

1) Ja strijas ir paralēli vēdera ādas noslīdējumam, var veikt liposkulptūru, noņemot lieko vēderiņu un savelkot ādu, vienlaicīgi izgriežot arī strijas.

2) Ja broblēmzona ir krūtis, tad strijas uz krūtīm var likvidēt, samazinot krūtis - tādejādi tiek savelkta āda šajā apvidū.

Tomēr atcerieties, ka jebkurš gadījums ir jāizvērtē individuāli! Atkarībā no vizuāli estētiskās problēmas un apstrādes vietas, vēlamā efekta panākšanas un reālām iespējām, piemērotāko metodi izvēlēsies ķermeņa estētikas speciālists vai dermatologs.

Publicēts: 18.08.2009 11:19 [-0:+0]
Atslēgvārdi: serums, strijas, vakummasāža


Lasiet vēl

strijas

Brīnumu gaidot! 03.07.2009 19:55