Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 10.12.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  DA, 4 m/s

Rīts, 10.12.2018
 0..+2 °C
Vējš:  DA, 3 m/s

Diena, 10.12.2018
 +2..+4 °C
Vējš:  D, 2 m/s

Vakars, 10.12.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  DR, 1 m/s

Citas prognozes

KultūraAr dažādiem pasākumiem rīt atzīmēs "Lībiešu valodas dienu"

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns rīt, 22.maijā, plkst.18.00, piedalīsies Lībiešu valodas dienas pasākumā Rīgā, AB dambī uz kuģa “Noass”, ko organizē “Lībiešu kultūras centrs” (“Līvõ kultūr sidām”).

Visi interesenti aicināti būt klāt šajā pasākumā, kur notiks divi lībiešu kultūrvēsturei nozīmīgi notikumi – fotoalbuma “Lībiešu dzīve” izdošanas svētki un portāla www.livones.lv lībiešu un angļu versijas prezentācija.

Albums “Lībiešu dzīve” ir vēsturisks atskats uz lībiešu dzīvi fotogrāfijās, kas tagad laists klajā unikālā izdevumā, jo albumu papildina komentāru burtnīcas trīs valodās: lībiešu, latviešu un angļu. Albuma komentārus rakstījusi Dr.hist. Renāte Blumberga, māksliniecisko ietērpu veidojusi Zane Ernštreite, tekstus tulkojusi Ieva Ernštreite un Valts Ernštreits. Albumu veido gan senas fotogrāfijas, gan bērnu zīmējumi.

Pasākumā tiks prezentēta arī “Lībiešu kultūras centra” veidotā lībiešu kultūrvēstures un valodas portāla www.livones.lv pirmā kārta. Portāla izveidotā sadaļa “Lībieši”, kas sniedz vispārīgu informāciju, tagad kļūs pieejama arī lībiešu un angļu valodas zinātājiem. Tādējādi šis portāls kļūst par pasaulē pirmo un vienīgo interneta vietni lībiešu valodā, bet portāla iecere uzskatāma par unikālu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules mērogā.

“Informācijas laikmetā ir svarīgi padomāt par veidu, kā mēs informāciju pasniedzam – cik ērti pieejama, interesanta un atraktīva tā ir. Man ir patiess prieks, ka zināšanas par lībiešiem interneta vidē tagad būs pieejamas arī svešvalodā,” uzsver ministrs O.Kastēns.

Albuma “Lībiešu dzīve” izdošanu finansiāli atbalstījis Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, Valsts Kultūrkapitāla fonds, a/s “Map Latvia” un SIA “Jelgavas tipogrāfija”. Portāla www.livones.lv veidošanu atbalstījis Sekretariāts, Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA “TimeDivision”.

Uzziņai:

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts īsteno valsts ilgtermiņa mērķprogrammu “Lībieši Latvijā”, kas paredz lībiešu – Latvijas otrās pamattautas – valodas, etniskās identitātes un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, stiprināšanu un iesaisti mūsdienu kultūras apritē. Ar valsts programmas tekstu var iepazīties Sekretariāta mājas lapā www.integracija.gov.lv, sadaļā “Valsts programmas”.

Publicēts: 21.05.2007 13:47 [-3:+3]
Atslēgvārdi: Albums, dzīve, Lībiešu


Lasiet vēl

dzīve

34% iedzīvotāju sava mājokļa drošībā un aizsardzībā paļaujas uz Dievu un likteni 16.05.2007 11:46 -1

Vai Latvijai būs savs pasaules mēroga super-zīmols? 03.05.2007 15:40 [-2:+2]