Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 22.05.2018
 +11..+13 °C
Vējš:  A, 3 m/s

Rīts, 22.05.2018
 +16..+18 °C
Vējš:  A, 3 m/s

Diena, 22.05.2018
 +16..+18 °C
Vējš:  DA, 5 m/s

Vakars, 22.05.2018
 +13..+15 °C
Vējš:  A, 3 m/s

Citas prognozes

EkonomikaPremjers: Rēķinos, ka «Vienotības» ministriem nav mandāta atbalstīt nodokļu pamatnostādnes

Rēķinos, ka «Vienotības» ministriem nav mandāta atbalstīt nodokļu pamatnostādnes, šodien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis piebilda, ka ir gatavs gaidīt, kamēr «Vienotības» «ministri aiziet uz frakciju pēc mandāta», bet nevar atlikt nodokļu pamatnostādņu pieņemšanu uz nenoteiktu laiku, jo tas nozīmētu «pārvilkt visam svītru» jeb reformas neveikšanu. Pamatnostādnes ir šodien jāapstiprina, vai arī jāpārtrauc to izskatīšana, nosakot konkrētu laiku, kad jāpanāk vienošanās, skaidroja valdības vadītājs.

Taujāts, vai attiecības koalīcijā ir sašķobījušās, premjers atbildēja, ka skatīsies, kas notiks tālāk. Ja kādā brīdī strādāšana pie valdības plānu īstenošanas kļūs bezjēdzīga nevienprātības dēļ starp valdību veidojošajām partijām, tad Kučinskis pieļāva, ka attiecības koalīcijā «var sašķobīties».

Premjers uzsvēra, ka «neplāno padoties» un turpinās meklēt kopsaucējus. Kā pozitīvus piemērus viņš minēja konkrētus uzstādījumus, kurus Kučinskis ir dzirdējis no izglītības un zinātnes ministra un ekonomikas ministra, kurus deleģējusi «Vienotība». Tomēr no «Vienotības» nepieciešams sagaidīt rakstisku piedāvājumu, piebilda valdības vadītājs.

Kā ziņots, Finanšu ministrijas (FM) vadībā sagatavotais nodokļu reformas pamatnostādņu projekts šodienas valdības sēdē tiks skatīts, taču «Vienotība» to neatbalstīs vai arī nepiedalīsies konkrētajā balsojumā.

Kā šodien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes sacīja Kučinskis, tikšanās laikā tika daudz runāts «par vienotu un nevienotu izpratni» saistībā ar izstrādāto plānu. Galu galā reformu plāns šodien valdībā tiks skatīts, taču «Vienotība» tiek aicināta sēdes laikā konkrēti fiksēt jautājumus, par kuriem nepieciešamas papildu diskusijas, lai koalīcijas partneriem tie būtu skaidri.

Tikmēr «Vienotības» priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns žurnālistiem pastāstīja, ka «Vienotības» ministri reformu plānu šodien vai nu neatbalstīs vai arī nepiedalīsies balsojumā par to.

Kā vienu no līdz galam neatrisinātajiem nodokļu reformas punktiem Smiltēns minēja, piemēram, neskaidro veselības aprūpes finansējuma avotu. Viņš uzsvēra, ka «Vienotība» nav gatava virzīt uz Saeimu tāda nodokļu plāna projektu, kas ir balstīts «uz ticību», nevis uz reāliem aprēķiniem.

Kā ziņots, «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa jau vakar atzina, ka «Vienotība» neatbalstīs nodokļu reformas pamatnostādnes, kamēr tās nebūs kvalitatīvi izstrādātas. Vienlaikus gan Āboltiņa, gan «Vienotības» līderis Andris Piebalgs pauda, ka «Vienotība» atbalsta šo valdību.

Publicēts: 03.05.2017 13:35 [-0:+0]
Atslēgvārdi: Āboltiņa, FM, vienotība


Lasiet vēl

Āboltiņa

«Vienotība» neatbalstīs nodokļu reformas pamatnostādnes, kamēr tās nebūs kvalitatīvi izstrādātas 02.05.2017 16:00

Āboltiņa: Biedējoši, ka uzticēšanās Kučinska valdībai ir zemāka nekā Straujumai 10.02.2017 08:38

FM

«Vienotība» neatbalstīs nodokļu reformas pamatnostādnes, kamēr tās nebūs kvalitatīvi izstrādātas 02.05.2017 16:00

VM neapmierināta, ka nodokļu reformas plānā nav iezīmēts nozarei nepieciešamais finansējums 26.04.2017 17:10

vienotība

«Vienotība» neatbalstīs nodokļu reformas pamatnostādnes, kamēr tās nebūs kvalitatīvi izstrādātas 02.05.2017 16:00

Reorganizācijā līdz šim likvidētas aptuveni 250 VID darba vietas 02.05.2017 15:44