Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 17.02.2019
 +4..+6 °C
Vējš:  R, 6 m/s

Rīts, 17.02.2019
 +1..+3 °C
Vējš:  R, 4 m/s

Diena, 17.02.2019
 +3..+5 °C
Vējš:  ZR, 5 m/s

Vakars, 17.02.2019
 0..-2 °C
Vējš:  ZR, 3 m/s

Citas prognozes

EkonomikaTaksistu pārmetumi VID: gestapo metodes, neizpildāmi termiņi un neieklausīšanās

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvju tikšanās ar taksistiem, kuri otrdienas rītā pie dienesta galvenās ēkas Talejas ielā 1, rīkoja piketu, protestējot pret neskaidrajām prasībām taksometru skaitītājiem, notika sakāpinātā gaisotnē, no taksistu puses vairākkārt izskanot pārmetumiem dienesta pārstāvjiem, novēroja aģentūra LETA.

Tostarp tikšanās laikā taksisti VID pārmeta neilgo termiņu taksometru skaitītāju nomaiņai, neieklausīšanos un situācijas nozarē neizpratni, «gestapo metožu» pielietošanu un tamlīdzīgi.

Savukārt dienesta pārstāji solīja sākotnēji nepiemērot sodus par laikus nenomainītiem taksometru skaitītājiem, izprotot, ka laika tam nav daudz, bet pieprasījums liels. Tajā pašā laikā no taksistiem VID sagaida informāciju par to, kādā termiņā skaitītājus būs iespējams nomainīt.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka otrdienas rītā pie VID galvenās ēkas Talejas ielā 1, Rīgā, bija sabraukuši vairāki desmiti taksometru, piketējot pret neskaidrajām prasībām taksometru skaitītājiem.

Tostarp redzamākie no tiem bija dzeltenas krāsas taksometri ar zīmolu «Panda», taču uz VID centrālo ēku bija atbraukuši arī vairāku citu uzņēmumu taksometri. Starp piketa dalībniekiem nebija manāmi lielāko zīmolu taksometri, proti, «Baltic Taxi» un «Rīgas taksometru parka», kas strādā ar zīmolu «Red Cab», taksometri.

Savukārt neilgi pirms plkst.8.30 piketa dalībnieki devās uz tikšanos ar VID pārstāvjiem, lai pārrunātu taksistus interesējošos jautājumus. Uz sanāksmi bija ieradušies apmēram 50 taksistu.

Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrības valdes loceklis Ilmārs Lancers iepriekš norādīja, ka 15.septembrī taksometru skaitītāju lietotājiem VID izsūtīja informāciju, ka dienesta vienotajā datubāzē ir reģistrēts jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošs taksometra skaitītājs - «MICROTAX-06 MTC-06 LE6MEUD85». Taksometru skaitītāju «MICROTAX-06» lietotāji tika aicināti sazināties ar taksometra skaitītāja apkalpojošo dienestu SIA «Optumplus» un veikt jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošas versijas «MICROTAX-06 MTC-06 LE6MEUD85» instalēšanu.

«Tā kā līdz pat 2017.gada 1.jūlijam ne VID, ne atestācijas institūcijām nebija skaidrības, vai Ministru kabineta noteikumi, kas regulē kases aparātu lietošanu un to tehniskās prasības, ir attiecināmi arī uz taksometru skaitītājiem, par to netika informēti arī taksometru pakalpojumu sniedzēji, kuri bija spiesti ierastajā kārtībā iegādāties un reģistrēt līdz šim tirgū esošos taksometru skaitītāju modeļus. Bez tam, metroloģiskās prasības taksometru skaitītājam ir jau noteiktas Eiropas Savienības un Latvijas nacionālajos normatīvajos aktos, pēc analoģijas šādi būtu jābūt definētām arī uz taksometru skaitītājiem attiecināmajām fiskālajām prasībām,» klāstīja biedrībā.

Lancers atzīmēja, ka taksometru skaitītāju nomaiņas nelietderību un bezjēdzību rada arī tas, ka Saeima trešajā lasījumā pieņēma izmaiņas Autopārvadājumu likumā, paredzot virkni izmaiņu vieglo taksometru pārvadājumu jomā un ieviešot jaunu pārvadājumu veidu - pasažieru pārvadājumi ar vieglo automobili bez taksometra skaitītāja izmantošanas jeb kopbraukšanas pakalpojums. Attiecīgi prognozējams būtisks taksometru pārvadājumu tirgus kritums.

«Pēdējā gada laikā taksometru pārvadātāju skaits jau tā ir samazinājies par vairāk nekā 30%. Plānotā taksometru skaitītāju nomaiņa budžeta ieņēmumus noteikti neveicinās,» piebilda biedrībā.

Pēc tajā vēstītā, Eiropas Komisija ir pieņēmusi izskatīšanai Latvijas Tirgotāju asociācijas sūdzību par kases aparātu reformas realizāciju Latvijā, šai sūdzībai ir pievienojušies arī taksometru pārvadātāji. Valsts pārvalde arī attiecībā pret taksometru pārvadātājiem nav ievērojusi labas pārvaldības un vienlīdzības principus, un to biedrība norādīs savā vēstulē, kura tiks nosūtīta finanšu ministrei, satiksmes ministram, ekonomikas ministram un VID ģenerāldirektorei.

Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrības valdes loceklis Genādijs Aksjonovs iepriekš piebilda - ja plānotā piketa rezultātā atbildīgās institūcijas nepagarinās jaunu, tehniskām prasībām atbilstošu taksometru skaitītāju nomaiņu vismaz par sešiem mēnešiem un nepievērsīsies taksometru nozares problēmām, biedrība būs spiesta aizstāvēt savu biedru intereses tiesā.

Tāpat ziņots, ka šogad 1.janvārī stājās spēkā noteikumi par jaunajām kases aparātu un sistēmu prasībām. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem atbilstošo kases aparātu, hibrīda kases aparātu un kases sistēmu lietošana visiem nodokļu maksātājiem, izņemot padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus, obligāti jāsāk ne vēlāk kā 2017.gada 1.janvārī. Tomēr, tā kā uzņēmēju gatavība pielāgoties jaunajām prasībām vērtējama kā zema, Valsts ieņēmumu dienests iepriekš paziņoja par sešu mēnešu pārejas periodu. Tas nozīmē, ka jaunām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas bija jāsāk lietot no 1.jūlija.

Savukārt padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā iekļautiem nodokļu maksātājiem jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošos kases aparātus, hibrīda kases aparātus un kases sistēmas jāsāk lietot ne vēlāk kā 2019.gada 1.janvārī.

Publicēts: 03.10.2017 16:38 [-0:+0]
Atslēgvārdi: metodes, pārmest, pārmetumi, taksisti, termiņi, VID


Lasiet vēl

metodes

EP aicina uz laiku Ķīnas eksportam uz Eiropu piemērot nestandarta metodes 13.05.2016 09:00

Speciālistu noturēšanai valsts pārvaldē iesaka izmantot attālinātā darba metodes 16.07.2012 11:33

pārmest

Vācijas opozīcija Merkelei un Šulcam pārmet vairīšanos no būtiskiem jautājumiem 04.09.2017 16:16

Lāčplēsis Daugavpils domes vadībai pārmet bezdarbību un nodarbošanos ar propagandu 24.08.2017 16:38

pārmetumi

Taksometru arodbiedrība pārmet «Taxify» nelikumīgu darbību 13.06.2017 08:52

Pārmetumus par neskaidro finansējumu saņēmusī «KPV LV» nav guvusi lielus ziedojumus 28.10.2016 09:21

taksisti

Taksistu strīds Tallinas lidostā beidzas ar apšaudi 27.10.2008 09:03

Šanhajas taksistiem aizliedz žāvāties un ēst 27.08.2007 16:34 [-3:+3]

termiņi

Pētījums: Pēc patentu termiņu beigšanās zāļu ražotāji zaudēs līdz 140 miljardiem dolāru 03.05.2007 10:02 -1

VID

VDI lems, vai sākt administratīvo lietu par bērna nodarbināšanu Valdemāra ielas bruģēšanas darbos 29.09.2017 11:08

Nodokļu maksātājiem atvieglos nodokļu parāda nomaksu 26.09.2017 09:53