Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 10.12.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  DA, 4 m/s

Rīts, 10.12.2018
 0..+2 °C
Vējš:  DA, 3 m/s

Diena, 10.12.2018
 +2..+4 °C
Vējš:  D, 2 m/s

Vakars, 10.12.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  DR, 1 m/s

Citas prognozes

EkonomikaDraugiem.lv svin piekto dzimšanas dienu

Nākamajos piecos gados paredzēts izkopt draugiem.lv trumpi — precīzu mērķauditorijas atlasi

Draugiem.lv veiksmes stāstu pulē pat ekonomiski depresīvais laiks. Lietotāja paradumi patlaban mainoties par labu biznesam — arvien ilgāks topot portālā pavadītais laiks, kamēr apmeklējums un ieņēmumi no pakalpojumu pirkšanas saglabājas nemainīgā līmenī. Otrdien pirmais un veiksmīgākais Latvijas sociālais tīkls svin piekto dzimšanas dienu un savu nākotni saista gan ar iešanu plašumā (saredzot neapgūtu auditoriju ārvalstīs), gan iešanu dziļumā, proti, lietotājiem padarot esošos pakalpojumus efektīvākus, bet reklāmdevējam piedāvājot arvien precīzāku mērķauditoriju.

Zina savu klientu

“Cepuri nost to puišu priekšā,” saka finanšu un vadības konsultants, interneta veikala klang.lv valdes priekšsēdētājs Gundars Kuļikovskis. Viņš saka, ka Latvijas nelielo izmēru dēļ draugiem.lv ir ilgtspējīgāks projekts par, piemēram, facebook.com, jo “viņi nav izsmērēti pa visu pasauli, viņi zina savu klientu”.

“Tagad investori prasa galvenokārt reālu naudas ģenerēšanu. Facebook publika ir ārkārtīgi izkliedēta un reklāmdevējiem tas nepatīk, tikmēr akcionāri prasa, kur būs reāla nauda. No globālajiem piemēriem efektīvāks ir LinkedIn, kam izdevies precīzāk nosegmentēt savu klientu,” vērtē G.Kuļikovskis.

Ar precīzi atlasītu mērķauditoriju draugiem.lv arī saista daļu no tuvākās nākotnes plāniem. “Šogad ieviesām jaunu reklāmas sistēmu, kas domāta īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Tā ļauj par nelielu summu izvietot reklāmu, ko redz tikai precīzi atlasīta mērķauditorija. Tas ir pirmais solis. Nākamais būs iespēja izveidot uzņēmuma profilus, būtībā bezmaksas mājaslapas ar ārējo adresi un dažādiem mārketinga rīkiem, kas ļaus krīzes apstākļos un arī pēc tam efektīvi ar zemām izmaksām atrast savus klientus un uzturēt ar tiem saikni,” saka portāla radošais direktors Guntars Meluškāns.

Janvārī draugiem.lv Latvijā bija 80 tūkstošu lietotāju attālumā no miljona, kopā ar ārvalstu lietotājiem reģistrējušies 2,4 miljoni. Ja ņem vērā, ka valstī patlaban reģistrēti tikai 1,037 miljoni interneta lietotāju, saprotama ir portāla lūkošanās ārvalstu tirgu virzienā.

Sākumā — konservi

Tas, ka paspēja pirmie. Tas, ka reģistrējas nevis saulītes un zaķīši, bet cilvēki ar īstiem vārdiem un uzvārdiem, un tas, ka portāls netop pielāgots mistiskam vidējam lietotājam, bet tāds, kādu to vēlas redzēt pati veidotāju komanda. Tā draugiem.lv veiksmes stūrakmeņus iezīmē portāla tagadējā direktore Agnese Zērne.

Piecos pastāvēšanas gados tam ir nomainījušies divi direktori, kamēr īpašnieku līmenī lielāko daļu turētāji palikuši tie paši, kas pirmsākumos — Lauris Liberts un Agris Tamanis (katram pa 42,5%). Par sākotnējo ieguldījumu 5% no SIA Draugiem pieder programmētājam Mārtiņam Pikšēnam, kurš portāla pirmsākumos strādājis caurām naktīm, guļot turpat uz matracīša blakus darba galdam.

Tolaik visa rosība notikusi Laura dzīvoklī Briāna ielā, kur veidojusies tāda savdabīga komūna ar “uz matracīšiem gulētājiem un ceptu kartupeļu un konservētu tomātu ēdājiem”, atceras Mārtiņš. Viņš bijis tehniskais izpildītājs, Laurim piederējušas idejas, vēl mitinājušies kādi trīs draugi, tomēr šis skaitlis bijis mainīgs, smejas Mārtiņš.

Patiesībā draugiem.lv pirmsākumi bija biznesa projekts par T kreklu pārdošanu internetā. “Toreiz tikai retajam, skatoties uz šiem pāris profiliem un minimālajām papildu iespējām, varēja rasties nojausma, ka šim projektam iespējama nākotne,” — tā A.Zērne.

Publicēts: 24.03.2009 13:49 [-0:+0]
Atslēgvārdi: Agris Tamanis, draugiem.lv, .jubileja, Lauris Liberts, mērķauditorija


Lasiet vēl

Agris Tamanis

Mainījies «draugiem.lv» īpašnieku sastāvs 06.04.2008 18:49 +1

draugiem.lv

Vairums interneta mājaslapu nav pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti 29.10.2008 11:00

Populārā portāla «draugiem.lv» peļņa pērn - 27 943 lati 05.09.2008 14:30 +2

.jubileja

«Leningrad» dzimšanas dienai pārsteigumu sola «Tesa» un Edgars Rubenis 13.03.2009 13:39

"Land Rover'' svin 60 gadu jubileju 19.12.2008 08:48

Lauris Liberts

Mainījies «draugiem.lv» īpašnieku sastāvs 06.04.2008 18:49 +1