Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 10.12.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  DA, 4 m/s

Rīts, 10.12.2018
 0..+2 °C
Vējš:  DA, 3 m/s

Diena, 10.12.2018
 +2..+4 °C
Vējš:  D, 2 m/s

Vakars, 10.12.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  DR, 1 m/s

Citas prognozes

EkonomikaIntegrācijas sekretariāts šodien iepazīstina ar integrācijas politikas pamatnostādņu projektu

Lai iepazīstinātu Ministru prezidentu un nevalstisko organizāciju pārstāvjus ar Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta darba grupā sagatavoto Sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādņu 2008. – 2018. gadam projektu, šodien, 16.augustā, Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē notika dokumenta prezentācija.

”Sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādnes ir ilgtermiņa dokuments 10 gadiem, kura mērķis ir noteikt un koordinēt valsts politiku sabiedrības integrācijas jomā. Šobrīd pamatnostādnes ir projekta stadijā un tiks pilnveidotas gan sadarbībā ar iesaistītajām valsts pārvaldes institūcijām, gan darba grupas ietvaros. Plānojam, ka septembrī pamatnostādnes varēs nodot sabiedriskajai apspriešanai,” prezentācijas laikā teica Sekretariāta vadītāja Inga Liepa.

Sabiedrības integrācijas politikas pamatnostādņu īstenošana ir noteikta visos valsts pārvaldes līmeņos.

Esošais pamatnostādņu projekts nosaka divus rīcības virzienus - iekļaujošas sabiedrības veidošanu un demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu. Pamatnostādņu projekts, piemēram, paredz izstrādāt un ieviest mazākumtautību atbalsta valsts programmu; īstenot un regulāri aktualizēt pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas valsts programmu.

Sabiedrības integrācija vienlīdz attiecas uz visām sabiedrības interešu saskaņošanas sfērām, īpaši - tieslietu, kultūras, izglītības, sabiedrības veselības, labklājības un vides jomās. Būtiska loma sekmīgā sabiedrības integrācijā ir latviešu valodas kā valsts valodas apguves pieejamības nodrošināšanai. Sabiedrības integrācijas politikas mērķis ir stiprināt demokrātisku, iekļaujošu un pilsonisku sabiedrību – tādu sabiedrību, kuras galvenās vērtības ir cilvēktiesību ievērošana, savstarpējā cieņa, sapratne, sociālais taisnīgums un sociālā atbildība.

Publicēts: 16.08.2007 13:27 +1 [-2:+3]
Atslēgvārdi: Inga Liepa, integrācija


Lasiet vēl

integrācija

LPP/LC šonedēļ rosinās koalīciju lemt par atļauju piešķirt dubultpilsonību ārvalstīs dzimušiem Latvijas pilsoņu bērniem 23.07.2007 12:26 -1

Apstiprina grozījumus noteikumos par kārtību, kādā valsts budžetā plāno līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu finansēto projektu īstenošanai un veic maksājumus 10.07.2007 14:37 -2