Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 16.01.2019
 -1..-3 °C
Vējš:  R, 5 m/s

Rīts, 16.01.2019
 -2..-4 °C
Vējš:  R, 4 m/s

Diena, 16.01.2019
 -1..-3 °C
Vējš:  DR, 3 m/s

Vakars, 16.01.2019
 -3..-5 °C
Vējš:  DA, 4 m/s

Citas prognozes

VeselībaKāpēc ir tik svarīgi dzert ūdeni?

Ūdens nozīmi cilvēku dzīvē ir grūti pārvērtēt. Fakts, ka cilvēks sastāv no 80% ūdens, jau izsaka daudz, ja ne visu. Jo cilvēks ir vecāks, jo mazāk ūdens ir organisma šūnās, un tā jau ir tēma pārdomām.

Mūsdienās Rietumos ūdeni uzskata burtiski par universālu līdzekli pret visām slimībām, jo uzskata, ka, ja dienā jūs izdzerat ne mazāk par diviem litriem ūdens, tad nekādas slimības jums nedraud.

Nerunāsim par visām slimībām, bet tas, ka no šķidruma daudzuma jūsu organismā ir atkarīga dzīvības kvalitāte, ir fakts. Ja jūsu organisms zaudē 10% ūdeni no svara, sākas halucinācijas, ja šīs procents sasniedz 20, tad cilvēks var nomirt!

Ūdens mūsu organismā ne tikai piegādā barības vielas visām organisma šūnām, bet arī palīdz orgāniem asimilēt derīgās vielas (ūdens ir universāls šķīdinātājs), tāpat tas veic termoregulētāja lomu un ir visa organisma vielmaiņas pamats.

Ūdens ir ne tikai derīgo vielu un skābekļa piegādātājs šūnām, tās vēl spēlē galveno lomu šlaku un dabīgo atlieku izvadīšanā no organisma.

Ja jums ir aizcietējums, tā ir zīme, ka jūsu organisms ir atūdeņots, urīns ir tumšs un biezs, un jūs reti ejat uz tualeti – jūsu organisms ir atūdeņots. Šajā gadījumā runāt par dabīgu attīrīšanos nevar, un visas atliekas sāk intensīvi iesūkties organismā: tām taču nepietiek šķidruma un, lai tā trūkumu aizpildītu, sākas intensīva šķidruma iesūkšana caur zarnu sieniņām. Nav vajadzības runāt par tāda šķidruma kvalitāti. Pēc tam tas viss iekļūst mūsu asinīs, jo asins sastāv no 92% ūdens.

Smagāki atūdeņošanās simptomi var parādīties nelabuma vai ģīboņa veidā (jo arī smadzenes sastāv no 75% ūdens un tā trūkumu izjūt ļoti asi). Jebkāds savārgums var signalizēt par atūdeņošanos, neaizmirstiet, ka tieši ūdens piedalās barības pārveidošanā par enerģiju.

Ja jūs uzskatāt, ka organisma atūdeņošana visbiežāk notiek vasarā, sviedru izdalīšanas rezultātā, jūs kļūdāties. Ziemas laikā organisms tāpat tiek atūdeņots. Jūs tikai iedomājieties, cik daudz ūdens tiek zaudēts vienkāršā ziemas pastaigā? Šinī gadījumā ūdens atstāj mūsu organismu caur elpošanas ceļiem – tvaiks no mūsu mutes. Protams, ka pastiprināta sviedru izdalīšana ir jebkādu sporta nodarbību neatņemama sastāvdaļa.

Ko darīt? Atbilde ir vienkārša – patērēt nepieciešamo ūdens daudzumu normālai organisma funkcionēšanai un dabiska ūdens trūkuma aizpildīšanai. Uzskata, ka pieaugušajiem dienas laikā ir jāizdzer ne mazāk par diviem litriem ūdens. Zinātnieki ir aprēķinājuši, kā jābūt noteiktai sakarībai starp kaloriju un ūdens daudzumu. Patērējot 1000 kaloriju, jums jāizdzer viens litrs ūdens. Ja jūs ēdat pārsvarā augļus un dārzeņus, tad attiecīgi arī ūdens jādzer mazāk – dārzeņi un augļi jau satur šķidrumu. Vienkārši iegaumējiet: izdzert mazāk par 1,5 litru ūdens jūs vienkārši nedrīkstiet.

Ja jūs uzskatāt, ka dzerot visu dienu kolu vai citu gāzēto dzērienu, piesātināsiet savu organismu ar ūdeni, jūs stipri kļūdāties.

Jebkurš gāzēts šķidrums ne tikai nepapildina mūsu organismu ar ūdeni, bet pretēji – izsūc to. Cukurs, izšķīdināts dažādos dzērienos, izsūc no organisma šūnām ūdeni.

Varbūt esat pamanījusi, ka sajūtot slāpes karstā vasaras dienā, varat izdzert ļoti daudz dzērienus, kolas un citus gāzētos dzērienus, un burtiski jūtiet, kā burkšķ vēders. Bet pēc tam dzert gribas vēl vairāk. Ja jums ir pazīstamas šīs sajūtas, tad varat saprast par ko rakstu.

Jūs dzerat sulu no pakas, uz kuras rakstīts: “bez konservantiem”. Tā tas nav: jebkura sula satur konservantus un cukuru. Ja jūs gribat, lai izdzertā sula nenodarītu pāri, bet gan vitaminizētu jūsu organismu, tad nāksies to izspiest: tikai svaigi spiestu sulu var saukt par sulu.

Mēs varam pirkt minerālūdeni un dzert to ar viltus sajūtu, ka mēs palīdzam mūsu organismam piesātināties ar ūdeni un papildus saņemt nepieciešamus mikroelementus. Tomēr, ne katrs minerālūdens ir tāds, biežāk tas ir gāzēts dzēriens. Bet visi gāzētie dzērieni atņem šķidrumu mūsu organismam.

Risinājums? Dzeriet ūdeni, un pēc iespējas, dzīvu. Informācijai – dzeramais ūdens no plastika pudelēm ir nedzīvs. Labākais ūdens ir avota ūdens.

Bet tagad, uzmanību: nepietiekams ūdens daudzums noved pie aptaukošanās. Absurds? Nemaz! Ja organisms nesaņem pietiekamu ūdens daudzumu, tas sāk krāt šķidrumu organismā, kā vairāk nepieciešamo un iztrūkstošo elementu. Ūdens organismā tiek “atlikts” tauku šūnu veidā – atcerieties kamieli. Zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka šķidruma trūkums organismā ir salīdzināms ar stresu no bada, un, izjūtot atūdeņošanos, cilvēks sāk patērēt lielu barības daudzumu. Rezultātu jūs zināt.

Ja organisms saņem pietiekamo ūdens daudzumu, tad “krājuma” nepieciešamība atkrīt, un tauki vienkārši izšķīst, pārveidojoties par ūdeni. Tāpēc, dzeriet ūdeni, lai novājētu. Iegaumējiet likumu: pamostoties – izdzert glāzi ūdens, pirms katras ēšanas reizes – glāze ūdens. Esi sarūgtināta –glāze ūdens. Sajūsmā par savu augumu – izdzer glāzi ūdens par savu augumu!

Publicēts: 04.03.2009 13:52 [-0:+0]
Atslēgvārdi: organisms, ūdens, vielmaiņa


Lasiet vēl

organisms

Organisma attīrīšana - tā, tev ir vajadzīga! 17.02.2009 16:40 1

Sievietes cikls, Mēness fāzes un joga (2. daļa) 14.10.2008 10:08

ūdens

'Rīgas ūdens' aicina nepalielināt PVN likmi ūdenim un kanalizācijai 11.12.2008 16:44

Alūksnē kavējas attīrīšanas iekārtu būve 15.10.2008 14:54

vielmaiņa

Viltīgi paņēmieni, kā ātri sadedzināt taukus 24.02.2009 15:56

Iemesli, kāpēc neizdodas saglabāt slaidu augumu 25.09.2008 12:32