Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 21.02.2019
 -1..-3 °C
Vējš:  ZR, 9 m/s

Rīts, 21.02.2019
 -2..-4 °C
Vējš:  ZR, 6 m/s

Diena, 21.02.2019
 -1..-3 °C
Vējš:  ZR, 4 m/s

Vakars, 21.02.2019
 -3..-5 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Citas prognozes

VeselībaUzlabo garstāvokli 300 sekundēs.

Kurai no mums nav gadījušās dienas, kad šķiet - viss ir tik slikti, neviens mūs nemīl utt. Lai arī gribas sevi pažēlot, tomēr ar šādu noskaņojumu vajag cīnīties. Un ziniet?! Tas nav nemaz tik grūti. Lai gan cilvēki ir ļoti dažādi ar dažādu sociālo stāvokli, tomēr ir dažas unikālas un tai pašā laikā vienkāršas receptes garastāvokļa uzlabošanai, neatkarīgi no tā kādas esam- tievas, garas, īsas, resnas …

Recepte nr. 1 “Padziedi, putniņ!”

Katrai no mums ir sava mīļākā dziesma, kuru klausoties liekas, ka viss jau nav tik traki kā izskatās, tādēļ, ja jums ir slikts garastāvoklis neaprobežojaties tikai ar dziesmas klausīšanos - padziediet pati! Zinātnieki ir pierādījuši, ka 5-10 minūšu ilga dziedāšana ievērojami samazina stresa hormonus. Ja darba diena ir bijusi nogurdinoša - dziediet! Piemēram, sarīkojiet sev un draugiem karaoke vakaru.

Recepte nr. 2 “Labu garastāvokli var apēst”

Reizēm mūsu garastāvokli var sabojāt ikdienas pelēcība - drūmais laiks, lietus, kas sitas logā utt. Mūsu dzīvei pietrūkst krāsas. Šinī gadījumā iesakām apēst kādu augli vai dārzeni, jo tie noder ne tikai kā vitamīnu porcija, bet arī ir labs ierocis cīņā par labāku garastāvokli. Kādas krāsas dārzeni vai augli labāk apēst? Lūk, informācija par dažām krāsām:

- Sarkanā (zemenes, bietes) - uzlabo garastāvokli un seksuālo potenci.

- Oranžā (burkāni, apelsīni, persiki, ķirbis) - šī krāsa atbild par dzīvesprieka atgūšanu.

- Dzeltenā (ananāsi, kukurūza) - cīnās ar slinkumu, nevēlēšanos neko darīt.

- Zilā (vīnogas, timiāns) - palīdz noņemt stresu.

Recepte nr. 3 “Izmantojiet rezerves!”

Ja kaut kas nav kārtībā, centieties novērst savas domas no negatīvā. Atcerieties patīkamos savas dzīves momentus - pirmo skūpstu, pastaigu gar jūru, rotaļas ar bērniem, smaržīgo rožu krūmu, kas uzziedējis zem jūsu loga utt.

Recepte nr. 4 “Kustieties!”

Sēdēšana dīvānā, pat pašā ērtākajā, un skatīšanās vienā punktā garastāvokli tiešām neuzlabos (protams, tas neattiecas uz meditāciju). Tādēļ kustieties! Ja negribat skriet vai vingrot, tad atvēliet laiku kaut vai nelielai pastaigai.

Recepte nr. 5 “Ziņkārīgajiem”

Šī recepte ir piemērota tiem, kas ir pieraduši analizēt, kas un kāpēc ar viņiem notiek. Tā vietā, lai grimtu depresijā pajautājiet sev: Kā jūs varat būt laimīga? Ko jūs mīlat un kas mīl jūs? Ar ko jūs īpaši lepojaties? Par ko jūs varat būt pateicīga liktenim?
www.ista.lv

Publicēts: 18.08.2009 10:18 [-0:+0]
Atslēgvārdi: garastāvoklis, oma, receptes


Lasiet vēl

garastāvoklis

Labā garastāvokļa receptes 23.06.2009 23:13

cilvēka uzvedību nosaka mati 18.06.2009 19:54

receptes

Skaistuma noslēpumi: mīti un patiesība 05.03.2009 16:23 1

Granātābols - auglības simbols 17.02.2009 16:31