Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 17.02.2019
 +4..+6 °C
Vējš:  R, 6 m/s

Rīts, 17.02.2019
 +1..+3 °C
Vējš:  R, 4 m/s

Diena, 17.02.2019
 +3..+5 °C
Vējš:  ZR, 5 m/s

Vakars, 17.02.2019
 0..-2 °C
Vējš:  ZR, 3 m/s

Citas prognozes

VeselībaDiētas ievērošana noved pie aptaukošanās

Kā viss izskatās - diētas ievērošana noved pie aptaukošanās. Visa diētas sekošanas koncepcija kopumā izrādās kļūdaina. Diezgan reti diētas balstītas uz organisma apgādi ar labu veselīgu pārtiku, turklāt bagātu ar barojošām lietām. Tādā veidā, ievērojot kādu no šīm daudzajām piedāvātajām diētām, mēs savu organismu nevis atveseļojam, bet novājinām.

Ikdienas dzīvē ikvienu diētu mēs pārsvarā uztveram kā līdzekli, lai atbrīvotos no liekā svara kāda īpaša notikuma priekšvakarā, gaidāmā atvaļinājuma gadījumā vai tāpēc, lai ielīstu pagājušās sezonas peldkostīmā. Diētas laikā nomestais svars gandrīz vienmēr pieaug no jauna, turklāt daudzos gadījumos papildus vecajam svaram pieņemam vēl pāris kilogramus klāt.

Ja saskaitītu tādu gadījumu diētas, tad tās būtu apmēram 90% no kopējā daudzuma. Tādā veidā, cikls „diēta un svara zaudēšana – svara uzņemšana pēc diētas” izrādās bezgalīgs.

Eksistē vairāki iemesli, kāpēc diēta nedod vēlamos rezultātus. Tā kā diēta prasa no cilvēka psiholoģisko gatavību pašorganizēšanā, tā, kā likums, atstāj pārāk maz enerģijas vai uzmundrinošu motīvu fizisku vingrinājumu veikšanai. Bet tajos gadījumos, kad diētas ievērošana papildus netiek stimulēta ar muskuļu noslogotību, mūsu organisms reaģē ar vielmaiņas pazemināšanu, lai pielāgotos samazinātajam kaloriju pieplūdumam. Tāda organisma reakcija, savukārt, rada grūtības turpmākajam svara zudumam.

Ja jūsu svars samazinās pārāk strauji, tad šis process notiek vispirms uz muskuļu masas samazinājuma rēķina. Tāpēc, jo slaidāks būs jūsu siluets, jo vairāk tauku jūs sakrāsiet „iekšpusē”. Atkārtots diētas ievērošanas kurss var tikai pasliktināt situāciju, jo jūs vēl vairāk pazaudēsiet muskuļus un vēl vairāk tos pārvērtīsiet taukos.

Racionāla sistēma, kas nodrošina atbrīvošanos no liekā svara, ietver pareizas ēšanas iemaņu sniegšanu un regulāras fiziskas nodarbības. Tāda sabalansēta uztura un fiziskās slodzes sistēma ikdienas dzīvē ir vienīgais veids, kā iegūt ideālu svaru un saglabāt to turpmāk.

Vienmēr atcerieties to, ka ideāls jums būs tāds svars, kuru var viegli saglabāt nemainīgu bez nepieciešamības samazināt ēdiena daudzumu un bez enerģijas patēriņa.

Ja jums nākas ierobežot sevi ēšanā, lai saglabātu kaut kādu noteiktu svaru, tas nozīmē, ka svars jums izraudzīts nepareizi, un ķermenis jums ziņo par to. Ātrums, kādā atbrīvojaties no liekā svara, nedrīkst pārsniegt 1-1.5 kg. nedēļā – tādā tempā notievējot jums ir iespēja atbrīvoties no tauku šūnām bez muskuļu masas zaudēšanas.

Audu bojāšana… vēl viena no diētas sekām

Sakarā ar zemādas audu pavairošanos palielinās arī jūsu iespējas ciest no celulīta izveidošanās tajās vietās, kur jūsu ķermenis parasti uzkrāj taukus: gurnu, iegurņa apvidū, gūžām un vēdera. Bez tam, pamīšus saspiestas un izstieptas ādas rezultātā šajās ķermeņa daļās (lai piemērotos izmainītajam zemādas audu apjomam) parādās zemādas slāņa šūnu bojājums.

Smalkās elastāna un kolagēna šķiedras spējīgas sašķelt pietiekami daudz tādu pamīšus saspiestu un izstieptu ciklu, bet ar laiku tie kļūst vājāki un zaudē elastīgumu. Bet mūsu organisma novecošanās procesā tāda slodze kļūst vēl kritiskāka. Ja jūs šai situācijā “sēžat uz diētām”, tad organisms zaudēs vēl vairāk vērtīgo kalogēna šķiedru, jo diētas ievērošanas laikā jums nepieciešams izslēgt no barības ķēdes lielu daudzumu produktu, barības vielas, no kurām saņemam šūnu atjaunošanai kalogēnās šķiedras.

Tātad, pirmais secinājums: nepiekopiet diētu kampaņveidīgi… visu laiku pieturieties pie pareizas ēšanas sistēmas.

Ko var teikt par kalorijām?

Kalorijas, kuras ietvertas dažādos produktos, nav vienlīdzīgas savā starpā. Tās kalorijas, kuras nonāk mūsu organismā ar taukiem, vispirms veido aptaukošanos. Viens no iemesliem tam ir fakts, ka mūsu organisms viegli pārvērš dzīvnieku taukus mūsu pašu taukos.

«Taukainās» kalorijas — to ir gandrīz 97 % — paliek organismā taukainu nogulšņu veidā.

Tātad, kad nākamreiz jūsu acīs iekritīs kārtējais paziņojums par kaloriju daudzumu tajā vai citā produktā, paintersējieties par šo kaloriju izcelšanos un priekšroku dodiet „liesajām” kalorijām. Un vispār, centieties savā dzīvē spriest par barības kvalitāti šādā veidā: „cietie” produkti, tādi kā dārzeņi un graudaugi, padara jūsu organisma audus cietus, „taukainie” barības produkti, tādi kā sviests, siers un gaļa, padara šos audus taukainus.

Publicēts: 18.08.2009 10:22 [-0:+0]
Atslēgvārdi: diētas, kalorijas, kļūdas


Lasiet vēl

diētas

Tievēšanas emocionālie aspekti 11.08.2009 19:24

Šokējoša diēta 29.07.2009 10:32

kalorijas

Diēta — veselībai 21.07.2009 18:39

Kāposti 17.07.2009 15:20

kļūdas

Kļūdas skaistumkopšanā. 14.08.2009 15:28

Mūsu lielākās kļūdas skaistumkopšanā 03.08.2009 08:31