Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Vakars, 21.02.2019
 -3..-5 °C
Vējš:  ZA, 3 m/s

Nakts, 22.02.2019
 -6..-8 °C
Vējš:  Z, 3 m/s

Rīts, 22.02.2019
 -6..-8 °C
Vējš:  Z, 4 m/s

Diena, 22.02.2019
 0..-2 °C
Vējš:  ZR, 6 m/s

Citas prognozes

ESPat Eiropas Parlamenta deputātes darbā piedzīvo seksuālu uzmākšanos

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte atklājusi, ka pat viņas darba vietā sievietes nav pilnībā pasargātas no seksuālas uzmākšanās, un aicināja Eiropas Savienības (ES) institūcijas aktīvāk aizsargāt tur strādājošās sievietes, vēsta «Euronews».

Deputātes aicināja ES institūciju vadītājus un kolēģus nepievērt acis uz «pretīgu» rīcību.

«Sievietes piedzīvo uzmākšanos un aizskaršanu šeit, tagad, pašā Eiropas demokrātijas sirdī,» teica Polijas deputāte Jadviga Višņevska. «Tas ir neiedomājami.»

Vairākas EP deputātes turēja lapas ar mirkļbirku «#MeToo», kas aktualizējās, kad atklātībā nonāca ziņas par Holivudas producenta Hārvija Vainstīna seksuālo uzmākšanos aktrisēm.

«Es esmu piedzīvojusi seksuālu uzmākšanos, tāpat kā miljoniem citu sieviešu Eiropas Savienībā,» teica Vācijas pārstāve Terija Reintke. «Laiks ļoti skaidri pateikt, ka mums nav jākaunas. Vainīgajiem ir jākaunas.»

«Visas esam dzirdējušas stāstus un baumas, kas klīst apkārt gadiem ilgi. Tā pati vieta, kas pieņem likumus pret šādu pretīgu rīcību, izliekas neredzam tās izpausmes,» uzsver Lielbritānijas pārstāve Margo Pārkere.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien pieņemtā rezolūcijā atkārtoti aicina Eiropas Komisiju (EK) nākt klajā ar vispārēju Eiropas Savienības (ES) stratēģiju, tostarp izstrādājot likumprojektu, kas būtu vērsts pret visu veidu vardarbību pret sievietēm un meitenēm un dzimumu vardarbību, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Rezolūcijā, kas tika apstiprināta ar 580 balsīm, pret balsojot desmit, bet 27 deputātiem atturoties, stingri nosodīta visu veidu seksuāla vardarbība un pausta nožēla par to, ka pret šiem nodarījumiem izturas pārāk iecietīgi. Tāpat deputāti norāda, ka varmākas ir jāsoda, un uzsver, ka daļa no cīņas ar seksuālu vardarbību ir arī informācijas kampaņas, ziņošanas veicināšana un sociālo aizspriedumu mazināšana.

Birojā skaidroja, ka EP būtu steidzami jāpārbauda nesen izskanējusī informācija par seksuālu uzmākšanos un vardarbību EP un jāievieš darbiniekiem un deputātiem obligāta apmācību programma par respektu un cieņu darbavietā un jāveic citi pasākumi, lai cīnītos ar problēmu.

Birojā norādīja, ka saskaņā ar ES Pamattiesību aģentūras 2014.gada pētījumu par vardarbību pret sievietēm katra trešā sieviete ir piedzīvojusi fizisku vai seksuālu vardarbību, līdz 55% ES sieviešu ir piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos, 32% upuru ES norādījuši, ka varmāka bijis priekšnieks, kolēģis vai klients, bet 75% sieviešu profesijās, kur vajadzīga kvalifikācija, vai augstākā līmeņa vadības amatos ir cietušas no seksuālas uzmākšanās.

Šāda pieredze ir arī 61% pakalpojumu nozarē nodarbināto sieviešu.

Tāpat 20% jauno sieviešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem ES ir cietušas no uzmākšanās tiešsaistē, bet katra desmitā sieviete ir saskārusies ar seksuālu uzmākšanos vai kļuvusi par upuri vajāšanai jauno tehnoloģiju vidē. Kopumā 55% sieviešu ES ir saskārušās ar seksuālu uzmākšanos un vardarbību, informēja birojā.

Publicēts: 26.10.2017 15:36 [-0:+0]
Atslēgvārdi: darbā, deputāti, EP, piedzīvot, seksuāls, uzmākties


Lasiet vēl

deputāti

Saeimā īpaša deputātu grupa aizstāvēs HIV un tuberkulozes pacientu intereses 16.10.2017 16:31

Saskaņietis Orlovs sašutis par aicinājumu liegt Krievijas «sportistiem» dalību Olimpiskajās spēlēs 03.10.2017 16:37

EP

EP atbalsta ieceri veidot vienotu ieceļotāju reģistru 26.10.2017 10:22

EP dod zaļo gaismu Eiropas Prokuratūras izveidei 05.10.2017 16:32