Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 18.07.2018
 +21..+23 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Rīts, 18.07.2018
 +23..+25 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Diena, 18.07.2018
 +28..+30 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Vakars, 18.07.2018
 +25..+27 °C
Vējš:  ZA, 3 m/s

Citas prognozes

IekšzemēKariņš: No «Vienotības» aizgājušo deputātu iesaiste «Par» ir manevrs

Piecu no partijas «Vienotība» aizgājušo Saeimas deputātu iesaiste jaunajā politiskajā kustībā «Par», ir manevrs, kā censties nodrošināt individuālu ievēlēšanu Saeimā, sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Viņš līdz galam neizprot šo cilvēku aiziešanu no partijas, jo tā nav saistīta ar šo cilvēku pretenzijām kādām «Vienotības» pamattēzēm. Pēc Kariņa domām, tādas pašas tēzes tiek atkārtotas arī jaunajā politiskajā kustībā, savukārt tas, ka politiķi savstarpēji plēšas vai cīnās, nenāk par labu ne valstij ne vēlētājiem, tāpēc tiem, kas tic vienādām pamatvērtībām, būtu jāatrod visi veidi, kā turēties kopā.

«Būtu labi, ja cilvēki neatšķeltos, bet jābūt reāliem - «Vienotības» reitings nav ļoti labs un indivīdi domā, ka viņiem labākas izredzes ir veidot ko jaunu, kam būtu lielākas izredzes. Viss ko saskatu, ka personīgu iemeslu dēļ cilvēki, ir izdomājuši iet savu ceļu, bet ne tāpēc, ka būtu kardināli atšķirīgi uzskati ideoloģijā,» ir pārliecināts Kariņš, piebilstot, ka jaunais politiskais spēks, iespējams, meklē savu nišu tuvāk sociālistu pusei, tomēr par to vēl esot pāragri spriest.

Deputāts atgādināja par Saeimas vēlēšanu tuvošanos, kas cilvēkos raisa domas par to, ka viņu personīgās izredzes kādā sarakstā varbūt nav labas, tādēļ tiek meklēts cits saraksts vai dibināta jauna partija. Kariņš neizslēdz, ka Saeimas vēlēšanās kādas partijas atkal varētu startēt kopā no viena saraksta.

Komentējot savu lomu «Vienotībā», eiroparlamentārietis skaidro, ka viņa mērķi un ideāli nav mainījušies, līdz ar to viņš nesaskata iemeslu pamest partiju. Šādu iespēju varētu apsvērt tikai tad, ja «Vienotība» mainītu savus mērķus vai ideālus. Deputāts vērš uzmanību uz dažādiem viedokļiem partijas iekšienē, vienlaikus viņa viedoklis par nodokļu reformas neatbalstīšanu partijā ir mazākuma viedoklis, taču tādēļ tas nemudina viņu pieņemt lēmumu partiju pamest.

«Jautājumos, kas saistās ar nodokļu likumdošanu, mans viedoklis ir mazākumā, jo uzskatu, ka šīs pārmaiņas, ko Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) valdība piedāvā, nav līdz galam izdomātas. Tomēr tas nenozīmē, ka metu plinti krūmos, bet gan mēģinu argumentēt un eju uz priekšu. Nesaredzu, ka tagad būtu noticis kas tāds, kādēļ man būtu jāiet prom,» sacīja Kariņš.

Taujāts par «Vienotības» nākotni, eiroparlamentārietis teica, ka nepieciešams sagaidīt augustā gaidāmo partijas kongresu. Viņaprāt, būs svarīgi, kurš kandidēs un kuru ievēlēs par jauno partijas vadītāju un kādu virzienu šis cilvēks izvēlēsies, kā arī tas, kāda komanda veidosies ap šo cilvēku. Kariņš pauda pārliecību, ka «Vienotība» radikāli nemainīs savu piedāvājumu un nekļūs par preteiropeisku vai destruktīvu spēku, kas piedāvātu nestabilitāti.

“Tas, ka nevis cīnāmies, bet sadarbojamies ar mūsu partneriem līdz šim ir bijis viens no “Vienotības” lielākajiem spēkiem. Neskatoties uz to, ka pēdējā laikā mums bijis grūtāk ar vēlētāju piesaisti, ir pieprasījums pēc centriski Eiropeiskām vērtībām, vienīgi jautājums, kādā veidā spēsim piedāvāt to, ko vēlētājs meklē. Acīmredzot, jāpiedāvā stabilitāte, bet ar svaigumu.

Jau ziņots, ka jaunajā politiskajā kustībā «Par», kurā apvienojušies pieci no partijas «Vienotība» aizgājušie Saeimas deputāti, iesaistīsies arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, matemātiķis Andris Ambainis, mācītājs Juris Cālītis un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Pavļuts gan tika atzinis, ka ne visi manifesta parakstītāji būs arī starp partijas dibinātājiem, ko jau ir apliecinājuši abi zinātnieki, sakot, ka starp partijas dibinātājiem viņu vārdu nebūšot.

Šodien tika parakstīts jaunās kustības manifests. Kustībai pagaidām pievienojušies 48 cilvēki, starp viņiem arī visi pieci no «Vienotības» aizgājušie politiķi - Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.

Tāpat kustībā darbosies bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva, uzņēmējs, «Innocent Coffee Masters» un «Innocent Pro» īpašnieks Mārtiņš Staķis, bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais «Sabiedrības par atklātību «Delna«» vadītājs Kristaps Petermanis, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) padomnieks Pēteris Viņķelis, valsts pārvaldes eksperte, viena no sabiedriskās politikas centra «Providus» dibinātājām Vita Tērauda un citi.

Jaunā politiskā kustība savā manifestā uzsver cilvēka brīvību, tiesiskumu un «slaidu publisko pārvaldi», kā arī citas vērtības.

Jaunās partijas dibināšanas kongress plānots 26.augustā.

Publicēts: 27.07.2017 09:49 [-0:+0]
Atslēgvārdi: Krišjānis Kariņš, manevrs, par, politika, viedoklis, vienotība


Lasiet vēl

Krišjānis Kariņš

Kariņš atzīts par ceturto ietekmīgāko EP deputātu enerģētikas politikā 07.12.2016 16:48

Kariņš: Ja Dombrovskis nekļūs par EK vadītāju, komisāra portfeli viņš iegūtu labu 23.01.2014 11:53

manevrs

Sīrijas opozīcija: Krievijas plāns ir «politisks manevrs» 11.09.2013 12:47

Ziemeļkorejas konflikts: Dienvidkoreja un ASV sāk manevrus 11.03.2013 21:37

par

ANO stingri iestājas par Palestīnas valsts dibināšanu 17.02.2017 15:30

Rīgā par otru valsts valodu balsojuši gandrīz 38% vēlētāju 20.02.2012 14:57

politika

«Vienotība» pašlaik neplāno apvienoties ar kādiem citiem politiskajiem spēkiem 12.07.2017 09:37

Politologs: «Vienotība» grib nodemonstrēt, ka NA, ZZS nevēlas skaidrot «oligarhu sarunnas» 07.07.2017 09:51

viedoklis

Brigmanis politiķu pārmetumus Dūklavam saista ar vēlmi «spodrināt savas spalvas» 26.07.2017 13:10

Āboltiņa «aizcērt durvis». Politologs: Āboltiņas retorika ir dīvaina 26.07.2017 13:07

vienotība

«Vienotība» pagaidām nelems par Saeimas frakcijas vadības maiņu 27.07.2017 09:48

Meja mudina ministrus izrādīt «spēku un vienotību» 19.07.2017 10:07