Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 21.11.2018
 -1..-3 °C
Vējš:  D, 1 m/s

Rīts, 21.11.2018
 -1..+1 °C
Vējš:  DR, 1 m/s

Diena, 21.11.2018
 +1..+3 °C
Vējš:  ZA, 2 m/s

Vakars, 21.11.2018
 0..+2 °C
Vējš:  ZA, 2 m/s

Citas prognozes

SlavenībasAleksandra Kurusova – dzimusi uzvarai

Aleksandra Kurusova prot būt sievišķīga un iekārojama pat nepiepūloties. Maldās tie, kuri jauno dejotāju bāž vienā maisā ar izlutinātās Parisas Hiltones kloniem. Jā, Aleksandrai ir turīgi vecāki un viņa valkā D&G zīmolu, taču viņa nav raustāma lellīte. Viņa ir sieviete, kura apzinās savu vērtību.

Uz interviju Aleksandra ierodas precīzi minūti minūtē, smaidīga, it kā tikko loterijā būtu laimējusi miljonu. Dzirdēts, ka “iestīvinātie” smaidiņi palīdz atkausēt žūrijas sirdi. Aleksandra smaida dabīgi, nepiespiesti un nepārtraukti. Grūti noticēt – vai tiešām cilvēks nemānās, ja ar labsirdību runā pat par saviem nelabvēļiem un skauģiem? Nē, Aleksandra nemelo, tas būtu lieki, un viņai nepiestāv. Divdesmit divus gadus vecā dejotāja ir pašpārliecināta, taču ne iedomīga. Viņa nedaudz sakautrējas un pasaka paldies, kad uzslavēju viņas labās latviešu valodas zināšanas. Aleksandras mamma mēdzot pavilkt meitu uz zoba, sakot, ka nu jau Saša dzimto krievu valodu zina sliktāk nekā latviešu. “Nesen bija intervija krievu avīzē, pēc tam pārlasīju to un biju šausmās – tiešām es tā pateicu? Kāpēc tik neveikli veidoju teikumus?” smejas dejotāja. Valodas Aleksandrai patīk jau kopš bērnības, šobrīd viņa Latvijas Universitātē studē filoloģiju.

Skolā populāra meitene

Virtuozā dejotāja dzimusi Rīgā, sākotnēji augusi Ķengaragā, bet nu jau aptuveni septiņus gadus dzīvo galvaspilsētas centrā. Kopā ar vecākiem. Lauku Aleksandrai nav, taču to viņa īpaši nepārdzīvo – bez sabiedrības dejotāja nejūtas labi. Tiesa, apciemojot radus Lietuvā (Aleksandras mamma ir daļēji lietuviete), lauku gaiss ir izjusts pārpārēm, taču tieši tur viņa sapratusi, ka dzīve provincē pilsētniecei nav īsti piemērota. Lauku āres redzējusi arī Jumpravā, kur pavadīta liela daļa bērnības, taču neko vairāk par treniņu zāli un gultu viņa izbaudīt nedabūja, jo trenējās pat 13 stundas dienā. Arī tagad Aleksandra vienmēr cenšas darīt lietas tā, lai rezultāts būtu perfekts. Reiz, jautāta, vai dejotājai viegli pieņemt svarīgus lēmumus, viņa atbildēja: “Man ir viegli pieņemt nopietnus lēmumus, jo, manuprāt, visu, ko mēs darām vai nedarām, mēs darām tikai sev par labu.”

Bērnībā viņa labprātāk izvēlējās nedēļas nogalēs braukt uz sacensībām, nevis iet ar klasesbiedriem ballēties. Viņu gan parasti aicinājuši līdzi, taču jau iepriekš zinājuši atbildi – nē, man ir treniņi vai sacensības. Taču, ja veicas tik labi kā Kurusovai, būtu grēks nobumbulēt nedēļas nogali, piemēram, kinoteātrī vai pirtī. Aleksandra sacensībās nekad nav kūļājusies pa apakšgalu – vienmēr atgriezās ar pirmo vietu, retāk iekrita kāda otrā vai trešā godalga. Tagad kausi ir novietoti mājās, un dejotāja pat nedaudz priecājas, ka vairs mačos nepiedalās – balvas vairs neesot kur likt. Arī fēnus un citas sadzīves lietas Aleksandra nepērk – mājās stāv kaudze ar aparātiem, kuri saņemti balvās.

Par spīti aizņemtībai, Aleksandra skolā bija populāra meitene: “Kad retu reizi saslimu, klasesbiedri zvanīja un jautāja, kur esmu. Parasti pēc atbildes sekoja nopūta – ai, ja tu nebūsi skolā, mums nebūs jautri.” Draugi dažkārt pat norīkojuši autobusus, lai brauktu viņu atbalstīt. Aleksandra atceras, kā dejojusi pirmo čempionātu kopā ar Valdi Škutānu (viņš bija Ivetas Feldmanes partneris pirmajā šovā “Dejo ar zvaigzni”). Abi bija trenējušies tikai divus mēnešus un uz sacensībām brauca bez liekām cerībām – kā būs, būs. Pilnā zāle ar spiedzošiem līdzjutējiem bija patīkams atbalsts, un pirmā vieta sacensībās – tīrā formalitāte.

Vecākiem par Aleksandru

sola “Porsche”

Deju karjeras sākumu viņa atceras ļoti labi – tētis braukājis uz Itāliju un nolēmis vienreiz paņemt līdzi arī mammu un mazo Sašu, lai paskatās, kā dejo svešzemē. Pārbraucot mājās, tētis aizveda viņu uz deju nodarbībām. Aleksandrai nepatika! Ne jau tāpēc, ka būtu par grūtu. “Arī tagad mazie puiši dejošanā ir deficīts. Bērnībā parasti viens puisītis dejo ar divām meitenēm. Man tas šausmīgi nepatika! Pateicu, ka nedejošu, jo kāpēc man būtu jādala savs partneris?” ar smiekliem savas bērnības kaprīzes atceras Aleksandra. Taču vēlāk veiksmīgi tika piemeklēts pāris, un Kurusovas vārds sacensību protokolos parādījās nākamos 14 gadus. Starp citu, pirmo medaļu viņa ieguva tieši Itālijā.

Aleksandra bez uzpūtības atklāj, ka viņas vecāki ir turīgi un ka viņai nekā nav bērnībā trūcis un arī tagad visa pietiek. Dejotāja gan steidzas piebilst, ka bagātība nav mērāma miljonos – ar “Porsche” kā Andris Biedriņš viņa nebrauc. Tiesa, kādā no ikgadējiem atpūtas izbraucieniem Turcijā Aleksandras vecākiem apmaiņā pret meitu piedāvāts tieši šīs markas auto… Viņi, protams, nepiekrita. Aleksandra ir vienīgais bērns, joprojām dzīvo kopā ar vecākiem un pagaidām prom neraujas. Kad Aleksandra pārrodas mājās, mamma visbiežāk jau guļ, tētis dažkārt vēl skatās TV (“Ja no nodarbībām esmu mājās desmitos, nevis divpadsmitos, esmu laimīga, jo ir vēl brīvs vakars”). Iespējams, tāpēc, ka cits citu redz tik reti, ģimene satiek gandrīz ideāli. Vecāki Aleksandru atbalstījuši vienmēr, un par to viņa nebeidz teikt paldies. Tiesa, viņi nepirka meitas uzvaras, kā dažkārt nācies dzirdēt.

Aleksandra atceras, ka dejošana nav bijusi tikai panākumiem kaisīts līdzens ceļš. No vienas puses, viņa bija bērns, sapucēts un trausls, bet no otras – pieaugušais, kuram jācīnās par uzvaru. Dejošana viņai iemācījusi vajadzīgos brīžos saņemties, “nebūt kā ķīselim”. Un vajadzīgos brīžos – eksplodēt, lai, vakarā mājās pārnākot, sajustos patīkami iztukšota.

Attiecībās grib būt vāja

Ļoti bieži dzirdēts, ka dejotāju starpā uzplaukst mīlestība. Tas ir normāli, jo kopā sanāk pavadīt ļoti daudz laika, saka Aleksandra. Pašai gan nekad vēl nav gadījies samīlēties partnerī. Ja vīrietis iepatīkas no pirmā skatiena un ir dzirkstelīte, viss kārtībā. Ja uguntiņas nav, tad arī vēlāk tā noteikti neradīsies, par sevi pārliecināta ir Aleksandra.Vīrieši, kas spieto viņai apkārt, ir dažādi. Ļoti daudzi ir bailīgi un, piemēram, klubiņā izvairās dejot. Baidās uz Aleksandras fona izskatīties muļķīgi un sliktāki: “Tas ir jocīgi, jo nekad tusiņos neparādīšu, ka esmu dejotāja. Man labāk patīk vienkārši no vienas kājas uz otru pamīcīties kā visiem cilvēkiem.” Atpūsties dejotāja vairs neiet gandrīz nemaz, viņu mulsina nepieklājīgie, caururbjošie skatieni. Jā, Aleksandra ir arī kautrīga. Viņa nekad nesaņemtos pirmā pieiet klāt puisim vai pateikt, lai izbeidz blenzt.

Kaut arī Aleksandra atzīst, ka ir līdere un stipra sieviete, kura pati visu var, attiecībās viņai tomēr gribas būt vājajai un trauslajai, lai par viņu gādā. Savu pirmo randiņa varoni viņa neatceras, taču tas neesot bijis princis baltā zirgā. Krist stiprā dzimuma skavās koķetā dejotāja gan arī īpaši neraujas. Aleksandra iemīlas reti un uzskata, ka tā ir pareizi. “Vai tad tas būtu labi, ja katru nedēļu ar citu puisi staigātu?” dejotājas pozīcija vīriešu jautājumā ir nepārprotama.

Aleksandra atklāj, ka neviens nekad līdz sirds dziļumiem viņu nav sāpinājis pametot. Pašai kāja gan ir paslīdējusi, bet ne jau savtīgu motīvu vadīta: “Nekad neesmu meklējusi bagātu vīrieti. Droši vien tāpēc, ka man nekad nekā nav trūcis. Dažreiz esmu dzirdējusi sarunas – skaties, šis džeks ir jāgrābj ciet! Tas nekas, ka viņš izskatās kā zilonis, bet kāds viņam auto!!! Man tas šķiet muļķīgi.”

Kurusovas kavalieri – Reiniks un Roberto

Viens no Aleksandrai piedēvētajiem vīriešiem bija dziedātājs Lauris Reiniks, ar kuru viņi uzvarēja šovā “Dejo ar zvaigzni”. Sākumā Aleksandra nezināja, ka būs jādejo tieši ar viņu, pat īsti nenojauta, kas tas Lauris par putnu ir. Pirmo reizi viņu ieraudzīja tikai mēģinājumā: “Atceros, ka viņš ienāca zālē un apkārt bija daudz cilvēku. Domāju – vai tad viens pats nevari atnākt, jāņem līdzi miesassargi?! Tie patiesībā bija vizāžisti un grima meistari. Viņš savukārt mani noturēja par brazīlieti. Kopā bija par ko pasmieties.”

Pēc šova abi bija nolēmuši doties uz Turciju, dzeltenā prese kāri ķēra katru maiguma izpausmi (Reiniks Aleksandru pat publiski nobučoja!), taču ceļojums izpalika. Tagad Lauris ir Amerikā un par jauno kavalieri nodēvēts Roberto Meloni, ar kuru viņa kopā startēs Eirovīzijā. Jautri.

Deju nodarbībās prot būt arī stingra

Aleksandras gaitām seko ne vien paparaci, bet arī fani. Portālā “draugiem.lv” viņas profils gandrīz katru dienu ir viens no skatītākajiem. Pārsvarā viņai sūta labas un uzmundrinošas vēstules, bet gadās arī kāda no rupjā gala. Vai viņa par to skumst? “Es nebēdājos. Brīnos, kā cilvēks atrod laiku, atrod mani “draugos”, uzraksta vēstuli, turklāt garu, kurā izstāsta, kas viņam manī nepatīk. Man nāk smiekli. Es viņam nepatīku, bet viņš man velta laiku.”

Popularitāte Aleksandrai arī palīdz – viņa skolo gan profesionālus dejotājus, gan tādus, kuriem jāiemācās, piemēram, tikai valsis kāzām. Par atsaucību viņa nesūdzas un priecājas, ka aktīvās dejotājas gaitas tik veiksmīgi izdevies pārnest uz skološanu.

Deju kurpes Aleksandra kāra vadzī 12. klasē, kad partneris devās atpakaļ uz Lietuvu, jo nespēja šeit iedzīvoties. Aicināja līdzi arī Aleksandru, taču viņa vēlējās pabeigt vidusskolu un iestāties augstskolā (to arī izdarīja un tagad mācās 3. kursā). Savu izvēli viņa nenožēlo, jo, arī skolotājas amatā esot, var kārtīgi izdejoties. Dejotāja priecājas, ka vairs nav jāliek “divmetrīgās skropstas un kilograms kosmētikas uz sejas”. Protams, tie ir deju pasaules standarti, kurus viņa ilgu laiku ievēroja, taču ikdienā, pretēji baumām, Aleksandra pārlieku nekrāsojas. Un jāatzīst, izskatās pat ļoti labi!

Taču labsirdīgā āriene nenozīmē, ka nodarbībās visi var atļauties darīt, ko grib: “Grūti ir ar mazākajiem bērniem, jo viņi mazāk dejo, bet vairāk mušas skaita un prot izmantot mani, kad esmu pielaidīgāka.” Taču Aleksandra prot būt arī strikta. Kad lūdzu nodemonstrēt, saņemu vien smaidu un smieklus: “Daudzi man netic, ka varu būt stingra. Nē, es protu gan! Nekliedzu, bet pasaku visu mierīgi!”

Eirovīzijā nokļuva joka pēc

Eirovīzijas dziesmu konkurss ir jauns izaicinājums Aleksandras dzīvē. Tas atnāca ļoti negaidīti. Nodarbības laikā piezvanīja Roberto un piedāvāja dalību konkursā. Aleksandra viņu iepazina šovā “Dejo ar zvaigzni” un brīnījās, jo līdz tam viņš nebija par sevi devis nekādu ziņu. Viņa domāja, ka būs jādejo, taču Roberto teica – būs jādzied! Aleksandra apmulsa, jo dziedāt īsti nemāk, viņas solomākslinieces dosjē ir vien pāris ierakstu no dalības karaokē. Taču Meloni neļāvās iebildumiem un aizsūtīja viņai dziesmu. Aleksandrai iepatikās, un joka pēc viņa nolēma pamēģināt. Rezultātā – viņa kopā ar Roberto un Jāni Vaišļu šogad pārstāvēs Latviju Eirovīzijas konkursā Serbijā. Dejotprasmi Aleksandra priekšnesumā speciāli izmanto ļoti niecīgi, jo dejojot esot grūti padziedāt. Pie straujām kustībām balss drebelējas. Uz jautājumu, kā viņa uztver kritiķu skepsi, ka uzvarējusi “nedziedošākā” blice, Aleksandra atbild ar smaidu: “Saprotu, ka jautā, ko Kurusova dara Eirovīzijā. Bet es par sevi nebalsoju, to darīja citi, un viņiem patika.

Publicēts: 31.03.2008 13:50 -1 [-4:+3]
Atslēgvārdi: Aleksandra Kurusova


Lasiet vēl

Aleksandra Kurusova

Kapēc Kurusova uz Turciju devusies bez Reinika? 15.08.2007 11:56 -1