Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 17.02.2019
 +4..+6 °C
Vējš:  R, 6 m/s

Rīts, 17.02.2019
 +1..+3 °C
Vējš:  R, 4 m/s

Diena, 17.02.2019
 +3..+5 °C
Vējš:  ZR, 5 m/s

Vakars, 17.02.2019
 0..-2 °C
Vējš:  ZR, 3 m/s

Citas prognozes

DzīveKādas ir vitrāžu izgatavošanas metodes, un kā pareizi kopt vitrāžas?

Patlaban pasaules vadošie vitrāžu produkcijas ražotāji piedāvā plašu produkcijas sortimentu, kas izgatavota pēc dažādām tehnoloģijām, arī fjūzinga, ar smilšu strūklas metodi izgatavotas vitrāžas, spoguļu, klasiskās un fasetes vitrāžas.

Fjūzinga vitrāžas iegūst ar dažādas krāsas stiklu elementu sakausēšanas metodi. Dažādu krāsu stiklus sagriež nelielos gabaliņos, kurus uzliek uz veselas stikla plāksnes, ko karsē krāsnī 750–800 grādu temperatūrā. No krāsns tiek izņemts jau gatavs izstrādājums. Gatavajam izstrādājumam ir diezgan neparasta viļņaina virsma.

Ar smilšstrūklas metodi izgatavotas vitrāžas ir patlaban vispopulārākā vitrāžu izgatavošanas metode. Smiltis lielā spiedienā triecas pret stikla virsmu un no neaizsegtajām vietām izsit virsmas daļiņas, padarot virsmu matētu. Lai uz stikla izveidotu zīmējumu, tiek izmantots trafarets.

Spoguļu vitrāžas izgatavo, uz aizmugures uzsmidzinot titāna nitrītu vai tam līdzīgu vielu.

Fasetes vitrāžas ir tās pašas klasiskās vitrāžas, vien ar to atšķirību, ka no izmantoto elementu (visu vai daļas) malām noņemtas fasetes.

Klasiskās vitrāžas izgatavošana ir visdarbietilpīgākā. Katru tās elementu nepieciešams izgriezt, apslīpēt saskaņā ar izmēru, ierēķināt pielaidi apmalojumam, šo apmalojumu izlocīt un salāgot ar atsevišķu detaļu izmēru un formu, salikt visu konstrukciju un salodēt tās elementus savā starpā, bet rezultātā vēl «ietrāpīt» gatavo izstrādājumu nepieciešamajos gabarītos.

Ikdienas kopšana vitrāžai ir tikpat vienkārša kā logu vai citu stikla virsmu kopšana. Vitrāžas var mazgāt gan ar ūdeni, gan parastajiem sadzīves ķīmijas līdzekļiem, tikai apslaucīt vitrāžas nepieciešams daudz saudzīgāk nekā parasto stiklu. Pēc mazgāšanas noslaukiet vitrāžu ar mīkstu vilnas lupatiņu.
Materiāls publicēts sadarbībā ar Laimīgā māja

Publicēts: 23.09.2008 13:45 [-0:+0]
Atslēgvārdi: izgatavošana, kopšana, stikla produkcija, vitrāžas


Lasiet vēl

kopšana

Roku ādas kopšana ziemā 19.02.2008 14:26 [-3:+3]