Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 22.05.2018
 +11..+13 °C
Vējš:  A, 3 m/s

Rīts, 22.05.2018
 +16..+18 °C
Vējš:  A, 3 m/s

Diena, 22.05.2018
 +16..+18 °C
Vējš:  DA, 5 m/s

Vakars, 22.05.2018
 +13..+15 °C
Vējš:  A, 3 m/s

Citas prognozes

SabiedrībaVUGD aicina Lieldienu brīvdienās neaizmirst par drošību

Lieldienu brīvdienas ik gadu daudziem iedzīvotājiem saistās ar laiku, kad ne tikai tiek krāsotas olas, bet arī paveikti pirmie dārza darbi, atklāta grila sezona un paveiktas citas aktivitātes brīvā dabā. Lai šos pavasara svētkus neaptumšotu nelaimes gadījumi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, gan svinot svētkus iekštelpās, gan atpūšoties brīvā dabā.

Dienesta pārstāve Inta Šaboha TVNET norādīja, ka šobrīd meteorologu prognozes liecina, ka Lieldienās Latvijā dažviet ir gaidāms pat sniegs, tomēr VUGD pieredze rāda, ka iedzīvotāji pat šādos laikapstākļos atrod veidus, kā aizdedzināt kūlu.

Pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus, – kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piespriests administratīvais sods. Tās dedzināšana ne tikai apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī nodara būtisku kaitējumu dabai. Pie tam ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD atgādina, ka, dedzinot pērno zāli, zeme nekļūst auglīgāka un kūlas dedzināšana nav senlatviešu tradīcija, kā arī tas nav veids, kā cīnīties ar ērcēm!

Noteikti brīvdienās meteorologu prognozētie lietainie laikapstākļi neatturēs cilvēkus būt drosmīgiem un sākt grila sezonu. VUGD aicina iedzīvotājus, kurinot grilus, būt uzmanīgiem un neaizmirst, ka dārzu un privātmāju pagalmos grils ir jānovieto uz stabilas virsmas un drošā attālumā no ēkām, lai, uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevarētu izraisīt ugunsgrēku.

Iekurinot grilu, ir jāizmanto tikai tie degšķidrumi, kuri ir paredzēti šim mērķim, nevis, piemēram, benzīns vai acetons, jo, tam uzliesmojot, cilvēks var gūt smagus apdegumus. Pirms grila aizdedzināšanas kurināmais jāaplej ar degšķidrumu, jāpagaida, kamēr tas sasūksies, un tikai tad uzmanīgi jāaizdedzina. Līdztekus VUGD aicina grila iededzināšanu neuzticēt bērniem, jo pat pieaugušo klātbūtnē viņiem to darīt var būt bīstami.

Iespējams, daudziem brīvdienās būs vēlme iekurināt ugunskuru, bet pirms tam noteikti ir jāpainteresējas par to, kādi konkrētajā novadā ir saistošie noteikumi attiecībā uz ugunskuru kurināšanu, jo ne visos novados tas ir atļauts un dažviet par to var tikt piespriests sods. VUGD atgādina, ka vietās, kur atļauts kurināt ugunskurus, vispirms ir jāizvēlas tāda vieta, kuras tuvumā nav sausas zāles vai koku, kas var aizdegties. Ugunskura vieta jāsagatavo un jāierobežo, aprokot tam apkārt zemi vai apliekot akmeņus.

Pirms došanās prom jāatceras, ka ugunskurs ir jānodzēš, piemēram, ar līdzpaņemtu ūdens pudeli, lai, uzpūšot stiprākam vējam, tas neuzliesmotu no jauna. Nededziniet plastmasas izstrādājumus un riepas, jo tie sadegot rada indīgus dūmus un apkārtējie var saindēties ar degšanas produktiem.
Brīvdienās atpūšoties ārpus mājas vai iekštelpās, vienmēr jāatceras par bērnu drošību un nedrīkst viņus atstāt bez uzraudzības. Piemēram, ugunskuri vai piemājas ūdenskrātuves var radīt bērnam īpašu vilinājumu, kas var beigties ar traģiskām sekām – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņam no ugunskura var aizdegties drēbes vai arī viņš var iekrist ūdenī.

Ja tomēr mainīgie un neparedzamie laikapstākļi brīvdienas liks pavadīt iekštelpās, VUGD atgādina, ka bez pieskatīšanas atstāts olu krāsošanas katliņš vai ēdiens uz plīts, tāpat arī bez uzraudzības atstāta svece telpās var izraisīt ugunsnelaimi. VUGD iesaka uzstādīt dūmu detektorus dzīvojamās telpās, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā laikus pamanīt iespējamo ugunsnelaimi un no briesmām pasargāt sevi un citus.

Publicēts: 13.04.2017 11:09 [-0:+0]
Atslēgvārdi: Inta Šaboha, Lieldienas, VUGD


Lasiet vēl

Lieldienas

«Balticovo» šogad Lieldienās plāno realizēt vairāk nekā miljonu balto olu 11.04.2017 13:02

77 gadus vecs kungs mēģina apzagt dzīvokli 03.04.2013 10:53

VUGD

Nīgrandē ugunsgrēkā cietuši 15 jaunsargi 23.03.2017 14:16

VUGD: Tipiskākie kūlas dedzinātāji - vidēja vecuma cilvēki un pensionāri 20.03.2017 12:10