Kategorijas

Laika ziņas
Rīga

Nakts, 18.07.2018
 +21..+23 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Rīts, 18.07.2018
 +23..+25 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Diena, 18.07.2018
 +28..+30 °C
Vējš:  ZA, 4 m/s

Vakars, 18.07.2018
 +25..+27 °C
Vējš:  ZA, 3 m/s

Citas prognozes

MistikaCilvēku likteņi hiromantijas skatījumā pēc garīgā skolotāja Simona (1. daļa)

Par cilvēka likteņi pastāv dažādas domas: vieni saka, ka liktenis katram noteikts — fatāls, bet otri — ka tas atkarīgs no paša indivīda.
Uzmanīgi vērojot atsevišķu indivīdu, pie katra atradīsim savādas īpašības, citādus locekļu veidojumus, kustības un t. t., bet nepārzinot frenoloģiju, fiziognomiku un hieromantiju, nav iespējams pēc novērojumiem spriest par cilvēka likteni.
Pēc roku līnijām var noteikt cilvēka pārdzīvojumus un raksturu, bet nevar noteikt domas un apstākļus, piemēram: sagaidāma tāda un tāda bagātība, cilvēka liktenis izšķirsies tādā un tādā vietā, laulībā iestāsies ar tādu cilvēku un t. t., kā to pareģo tā saucamie gaišreģi, jeb pareizāk sakot — cilvēku domu lasītāji.
Daži cilvēki dzīvo bagātībā, bet viņi nav apmierināti ar savu likteni. Viņu roku līnijas arī rāda, ka indivīds nav laimīgs. Ja cilvēks apmierināts ar savu dzīvi, tad arī roku līnijas rāda to laimīgu.
Pēc roku līnijām, pa daļai, var pateikt arī cilvēka veselības stāvokli, sagaidāmās slimības, briesmas un t. t.,

Cilvēka ārējais izskats.
Interesējoties par cilvēka raksturu vai pārdzīvojumiem, vispirms jānovēro viņa ārējais izskats un kustības.
Sejas veidojumi ir dažādi: apaļi, kalsnēji, iegareni un uzpūsti. Cilvēks ar apaļu seju uzskatāms par labsirdīgu, ideālu; ar kalsnēju, iegarenu — ļoti uzmanīgs, apdomīgs; uzpūstu — patmīlīgs, neizveicīgs savos uzdevumos. Tomēr sejas veidojumi vien visā pilnībā neatklāj cilvēka īpašības. Ja indivīdam ar ovālu seju būs mazas, šauras dziļi iegūlušās acis, tad tas nozīmē, ka viņš ir uzmanīgs un citiem neuzticas.

Acu nozīme.
Lielas, skaidras acis liecina cilvēka godīgu raksturu; tāds ir centīgs un atklāts. Pļāpām arī ir lielas acis, bet tās atgūlušās pierē. Uz ārieni izspiedušās acis liecina, ka indivīds ir ziņkārīgs un pa daļai kaislīgs.
Izbolītas acis mazā, neattīstītā pierē — cilvēks neattīstīts; grib daudz zināt, bet trūkst uztveršanas spēju.
Mazas acis liecina, ka indivīdam ir pētošs raksturs; citam neuzticas.
Apaļas acis ir daudzsološas, bet tāds cilvēks nepilda dotā vārda. Vidēja lieluma acis liecina labu raksturu un patiesus uzskatus.

Nozīmīgas ir arī uzacis.
Kam uzacis atrodas augstu virs acīm, tas ir augstprātīgs, iedomīgs, godkārīgs un lielīgs. Turpretim lokā izliektas uzacis liecina inteliģentu un jūtu cilvēku. Sastopam arī uzacis taisnā līnijā. Tāds cilvēks ir uzņēmīgs un praktisks.
Cilvēks «bez nerviem» ir ar zemām, tuvu acīm stāvošām uzacīm. Tāds reti kad uztraucas, viņš visu uzņem aukstasinīgi, kaut gan bieži dvēselē pārdzīvo daudz vairāk, nekā straujas dabas cilvēks.
Biezas uzacis — cilvēks ar neatkarīgu raksturu un noteicošu gribas spēku. Materiālistiem ir platas uzacis.

Piere nosaka cilvēka gara spējas.
Augsta, normāli attīstīta piere norāda, ka cilvēks ir ar labām gara dāvanām, mīl daudz filozofēt un bieži ir jautrs.
Viegli iespaidojamiem un ātriem cilvēkiem ir augstas, augšas daļā atliektas pieres. Kam augsta piere un augšas daļa izliekušies uz āru, tas ir mazliet iedomīgs, mīl nodarboties ar zinātni, labas mācīšanās un uztveršanas spējas.
Zema piere liecina sliktu raksturojumu — sašaurināta domu gaita un bieži tādam cilvēkam piemīt sliktas īpašības. Lielākai daļai noziedznieku ir šauras un grumbainas pieres.
Brutāliem un rupjiem cilvēkiem arī ir zemas pieres ar lielām, kuplām uzacīm.

Lūpas raksturo jūtas un veselības stāvokli.
Veselīgam cilvēkam ir sārtas lūpas; ja lūpas zilas, tad indivīds slimo ar sirdi, ja bālas, tad — mazasinība, vai arī nav kārtībā citi iekšējie orgāni.
Spītīgiem un iedomīgiem cilvēkiem ir «uzmesta» virslūpa, bet kam vairāk attīstīta apakšlūpa, tas pa daļai kaislīgs, jūtīgs un piekāpīgs.
Uzpūstas uz āru abas lūpas — stipri kaislīgs un arī rupjš.
Taupīgiem, skopiem un sīkumainiem cilvēkiem ir plānas, sakniebtas lūpas. Cilvēks ar mazu, glītu muti ir mīlas lietās jūtīgs.
Zoda nozīme.
Labi izveidots, mazliet uz priekšu izliecies zods liecina, ka indivīds ir labsirdīgs, labvēlīgs, bet mazs, ierauts zods — skopulis, cilvēki ar mazu gribas spēku. Blēdīgiem cilvēkiem ir asi, uz priekšu izveidoti zodi.

Deguns un ausis arī raksturo cilvēku.
Liels deguns par tā īpašnieku liecina tikai labu. Tāds cilvēks ir uzņēmīgs un darbs veicas labi. Turpretim mazs deguns norāda uz enerģijas trūkumu darbā. Strupdegunis ir ziņkārīgs, nekaunīgs, muļķīgs. Slaids deguns norāda, ka cilvēks ir augstprātīgs, asprātīgs; pie gadījuma arī zobgalīgs. Cilvēks ar platu degunu ir ietiepīgs un iedomīgs. Līks deguns — rosīgs, ar tirdznieciskām spējām.
Kam lielas, atkārušās ausis, tāds ir uzmanīgs, ar dziļu dvēseli, labām gara dāvanām. Galīgas ausis — rupjš, kūtrs. Pie galvas cieši piegūlušās ausis norāda, ka indivīdam ir vājas uztveršanas spējas.
Plānas, lielas, glīti izveidotas ausis — pieklājīgs, gudrs, arī ar muzikālām spējām. Mazas ausis — labi noskaņots, pieklājīgs, pieticīgs.

Arī matiem sava nozīme.
Kupli, mīksti, cirtaini mati liecina, ka cilvēks ir apdāvināts, bet, pa daļai, vieglprātīgs, ar mīkstu raksturu. Izkrītoši mati — nervu traucējumi. Biezi mati — veselīga miesas būve. Melni mati — cilvēks ir kaislīgs, iebildīgs, godkārīgs, bet ar vājām piemērošanās spējām. Tumši mati — apķērīgs, labsirdīgs; brūni mati — apdāvināts. Sarkani mati — ugunīgs, ātras dabas, ātri uztraucas. Gaiši mati nodod cilvēku — tāds ir dzīves priecīgs, sabiedrisks, jūtīgs, mākslas cienītājs. Cieti mati — nelokāms raksturs, patstāvīgs, bet mīksti — paļāvīgs, padevīgs, ļaujas iespaidoties.

Cilvēka kustības.
Ikdienišķā dzīvē novērojam, ka gandrīz katram cilvēkam ir savādas kustības. Bieži mēdz teikt, ka ieradumam esot liels spēks, kā katrs ieņēmies, tā darot. Patiesībā arī kustības ir saistītas ar cilvēka raksturu. Piemēram, cilvēks, kas iet zvalstīdamies, tas ir bezbēdīgs, bezrūpīgs, bet kas saliecas uz priekšu, tāds ir centīgs dzīves mērķu meklētājs. Taisns, stalts gājiens, augstu turot galvu — pašlepns, iedomīgs, bet krūtis izgāzis uz priekšu — lepojas ar fiziskiem spēkiem.
Kas žestikulē ar delnām uz āru, tas ir atklāts, saprotams cilvēks, bet kas žestikulē, pirkstus sažņaudzis dūrēs, tāds ir noslēpumains.
Cilvēks, kas tur rokas uz muguras, ir aizņemts ar domām un plāniem, ko slēpj no citiem. Kas rokas tur kabatās, tāds ir noslēpumains.
Ļoti gļēva rokas pasniegšana nozīmē bezrakstura cilvēku, bet kas stipri spiež roku, tāds grib uz sevi atstāt zināmu iespaidu.
Ja pie sveicināšanās, pasniedz otram tikai pirkstu galus, tas nozīmē cilvēka izklaidību, augstsirdību un pat nepieklājību.
Ilga rokas kratīšana — neīsta sirsnība vai jūtu nesavaldīšana.
Rokas spiedieni pie cilvēka rakstura noteikšanas gan nav nopietni ņemami, jo tie atkarājas no gara stāvokļa, bet nozīme piešķirama, ja rokas spiedienu novēro biežāk satiekoties.

Roku ārējais izskats.
Roku veidojumi.
Katram cilvēkam ir savādi veidotas rokas un katram izveidojumam ir sava nozīme.
Biezas, platas, gaļainas rokas liecina, ka cilvēks ir tālu no kultūras; drīzāk fiziska darba spējīgs, nekā garīga darba darītājs; neattīstīta domu gaita, bērnišķīgs prāts.
Mīkstas, maigas, skaistas rokas, slaidiem (spiciem), pirkstiem, norāda uz cilvēka jūtu raksturu, bet tādi tālu stāv no praktiskās dzīves; tie vairāk dzīvo fantāzijā, mīl būt sabiedrībā un nav spējīgi cīnīties ar dzīves materiālām grūtībām.
Ja rokas ir cietas arī nestrādājot fizisku darbu, tad tas nozīmē, ka cilvēks ir enerģisks un piegriež vērību arī materiālām interesēm. Ļoti cietas rokas nozīmē rupja cilvēka raksturu un neapķērību savos uzdevumos.
Kas vienmēr «kustas» — nemīl dzīvot bez darba, tādam cieta delnu āda.
Ļoti mīkstas, uzpūstas rokas liecina, ka cilvēks ir slinks. Stipri kaulainas rokas — aukstasinīgs, sīksts, greizsirdīgs, bet gaļainas — ēdājs un dzērienu lietotājs.
Mazas rokas liecina, ka cilvēks nodarbināts ar lieliem plāniem un ideāliem. Egoistam ir loti tievas, garas, cietas rokas.
Cilvēks ar siltām rokām ir dzīves priecīgs, labsirdīgs, bet ātras dabas. Aukstas rokas raksturo cilvēka vienaldzību un aukstasinību.
Bieži sastopam mitras, kā ūdenī iemērktas rokas. Tā ir iekšķīgas kaites, galvenā kārtā — sirds slimības pazīme. Mitras rokas ir arī ietiepīga un citādi slikta rakstura cilvēkiem. Ja šīs ir slimības pazīmes, tad to var spriest arī pēc lūpu krāsas un roku līnijām.
Kad roku āda mīksta, tad cilvēka raksturs arī mīksts, bet kam roku āda bieza, tad indivīds pēc rakstura arī ir ar «biezu ādu».
Sievietes rokas arvien atšķiras no vīrieša rokam. Sievietēm, parasti, mīkstas, maigas rokas, bez «mezglainiem» pirkstiem, bet vīriešiem rokas ir cietākas, stingrākas. Tas nozīmē, ka sieviete, parasti, ir jūtu cilvēks, bet vīrieši cietāka rakstura, norūdītāki. Dažreiz sastopam arī vīriešiem sievišķīgas, maigas, mazas rokas. Tas nozīmē, ka tādu roku īpašnieki ir sievišķīgi. Turpretim sieviete ar cietām, lielām rokām sevi raksturo kā patstāvīgu, noteicēju par citiem. Sieviete ar lielu īkšķi — apķērīga, uzticīga mīlestībā un cerībā, bet ar mazu īkšķi — romantiska un ar «plašu» sirdi. Tomēr ģimenes dzīvei piemērotākas ir sievietes ar mazu īkšķi, nekā ar lielu.
Pēdējais slēdziens ne vienmēr nopietni ņemams. Kāda sieviete ģimenes dzīvei piemērota, to galvenā kārtā nosaka rokas līnijas, ko atradīsim nākošās nodalās.

Roku krāsa.
Vērojot cilvēka likteni un īpašības, jāņem vērā arī roku krāsa. Straujas dabas, veselīgiem cilvēkiem ir sārtas rokas, bet dzīves priecīgiem — mazliet rozā. Dažiem roku krāsa ir dzeltena —; tie ir slimīgi, nervozi; tādi slimo ar nieru kaiti. Ļaunu cilvēku raksturu atspoguļo viņu iezaļganās rokas. Flegmātiķi lepojas ar baltām, bālām rokām, bet egoisti — ar bālām roku delnām. Nervoziem cilvēkiem ir sārtas roku delnas.

Spalvas uz rokām.
Kam rokas stipri noaugušas spalvām, tas ir temperamenta cilvēks, kaislīgs, bet bieži nepastāvīgs jūtās; uz rokām maz spalvu — sirsnīgs, mīlīgs. Sievišķīgs ir tāds vīrietis, kam spalvu nav ne uz rokām, ne uz miesas. Par vīrišķīgu uzskatāma sieviete, kurai spalvainas rokas. Tādi gadījumi reti.
Labsirdīgs raksturs tādiem, kam spalvas aug tikai uz roku zemākiem locekļiem.

Slimību pazīmes.
Raksturojot cilvēka likteni, jāņem vērā arī pirkstu veidojumi. (Protams, nav jāņem vērā slimības dēļ sakropļoti pirksti.) Dažreiz sastapsim mazo pirkstu saliekušos uz iekšu, stipri līku. To var noveicot, kad izstiepj visus .pirkstus un delnu tur taisni. Vīrietim tāda parādība norāda uz seksuālu nespēju, bet sievietei tādos gadījumos kaut kas nav kārtībā dzimuma orgānos; viņa nav spējīga dzemdēt.
Ja lielā pirksta, tā saucamais «spilvens», kas atrodas zem īkšķa, ir ciets un normāls, tad hieromanti uzskata, ka plaušas veselas, bet ja mīksts vai apakšdaļa sakritusies, tad plaušas slimas. Plaušu slimību var noteikt pēc rokām: labā roka attiecas uz plaušām labā pusē un otrādi. Izdarot šo pārbaudi, rokas pirksti jāizstiepj taisni.
Veselības stāvokli vislabāk noteic roku līnijas, ko apskatīsim turpmāk.

Pirkstu sadalījums.
Rokas pirkstu nosaukumi šādi: lielais pirksts (īkšķis), rādītājs (pēc īkšķa), garais pirksts (trešais, skaitot no īkšķa), gredzena pirksts un mazais pirksts. Saīsinot pirkstu nosaukumus, pie cilvēka rakstura noteikšanas, tiem doti šādi zvaigžņu nosaukumi: lielais pirksts — Venēra, rādītājs — Jupiters, garais— pirksts — Saturns, gredzena pirksts — Apolons jeb Saule un mazais pirksts — Merkūrijs.
Pirkstu garuma samērs visām rokām nav vienāds. Dažreiz Jupiters ir garāks par Apolonu, kaut gan normālā parādība ir otrāda. Tad atkal Merkūrijs dažreiz ir gandrīz vienādā garumā ar Apolonu, šādai pirkstu garuma dažādībai ir sava nozīme. Piemēram, ja Apolons (gredzena pirksts) ir garāks par Jupiteru (rādītāju), tad cilvēks ir ideālists, bet ja Jupiters garāks par Apolonu, tad pārsvaru ņem materiālisms. Komersantiem parasti mēdz būt gari mazie pirksti (Merkūrijs).
Katrs pirksts un viņu līnijas raksturo cilvēka atsevišķas gaitas. Kā jau minēts, lielais pirksts, jeb Venēra, nosaka indivīda esamību. Ap to koncentrējas svarīgākie cilvēka likteņi, kā: veselības, mīlestības lietu un dzīves noteikšana.
Venēra.
Sevišķa nozīme lielam pirkstam, jeb Venērai, šis pirksts raksturo paša cilvēka esamību. Kam ļoti liels īkšķis, tas norāda uz cilvēka pašlepnumu. Tāds bieži sevi pārvērtē. Protams, novērtējot īkšķa lielumu, jāņem vērā citu pirkstu samēri.
Cilvēks ar mazu lielo pirkstu ir sabiedrisks un poētisks, bet tāds nekad dzīvē nevar izvest nodomātos plānus.
īkšķa locekļu nozīme: augšējais, kas sākas no naga, raksturo cilvēka gribu, vidējais — loģiku, apakšējais, kas izbeidzās pie delnas — sirds jūtas.

Publicēts: 18.10.2007 15:51 -1 [-2:+1]
Atslēgvārdi: Hiromantija